הנגבי בבנימין: החזון מיליון מתיישבים ביו"ש

מועצה אזורית מטה בנימין עוברת למשכן קבע חדש באזור התעשייה שער בנימין. היום (ראשון) נערכה חנוכת המבנה הגדול בהשתתפות שרים, חברי כנסת ואישי ציבור .

שר ההתיישבות, צחי הנגבי, שהשתתף באירוע שוחח עם ערוץ וברך את המועצה, "שמחה גדולה על חנוכת המבנה החדש של המועצה הגדולה בישראל, מועצת בנימין, שיש לה עשייה מדהימה בהרבה יישובים חשובים".

"נהדר להיות פה ביום שמתחילים להתחסן", ציין הנגבי, "בנימין כחלק מההתיישבות ביהודה ושומרון מחסנים את עם ישראל ואת יכולת האחיזה שלו במולדת".

"זו גאווה גדולה להיות כאן, אני זוכר את בניין המועצה בפסגות, את הגדילה הגדולה של האחריות שם, אבל המבנה צר מלהכיל. היום ההתרחבות הזאת מלמדת על החזון שלנו של מיליון מתיישבים ביהודה ושומרון", הוסיף הנגבי.

השר הנגבי התייחס לחוק הסדרת ההתיישבות הצעירה שעבר בשבוע שעבר בכנסת בקריאה טרומית וציין, "החוק הזה באמת מאוד ריגש כי בכנסת מאוד מסוכסכת ומפוצלת התמיכה בו היתה סימן קריאה, אבל צריך את הסימן הזה להפוך לסימן לבאות. או להעביר את החוק הזה בשלוש קריאות או החלטת ממשלה. חיוני שיעבור עוד בכנסת הנוכחית".

על האפשרות של יציאה לבחירות אמר הנגבי, "לכולם נמאס מהממשלה הזאת, אני מרגיש את זה גם בכנסת וגם בציבור הלאומי. השאלה היא מהן האלטרנטיבות. הדברים האלו נבחנים כרגע על ידי ראש הממשלה ואני סומך על שיקול דעתו".

ישראל גנץ בחנוכת מבנה מועצת בנימין

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, אמר בטקס, "בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים. בנימין עולה קומה. אנו שמחים להיכנס היום למשכן חדש שמכבד את מעמדנו כמועצה הגדולה בישראל וכך נוכל לשרת את הציבור נאמנה. דור המייסדים קבע היסטוריה וביסס אותנו בבנימין, ועלינו השליחות והמחויבות להפריח את השורשים ולהמשיך לפתח את ההתיישבות לפנינת ואבן דרך במדינת ישראל".

"חובתנו להוסיף טוב למען תושבי בנימין ומכאן אנו קוראים לממשלת ישראל להחיל את הריבונות על כל חלקי יהודה ושומרון ולהסדיר במהרה את ההתיישבות הצעירה. זה מגיע למאות אלפי תושבי ההתיישבות ואנו נמשיך לפעול שזה יתבצע", הוסיף.

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, אמר בטקס, "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. זכות גדולה להיות גובל שלכם עם שיתופי פעולה בחינוך וגם חברות רבת שנים. יש כאן בניין מכובד למועצה רצינית ומעניינית. חשוב לראות שיש אחריות כלפי העובדים וגם מקבעים את ההיסטוריה של בנימין ומבססים את היסודות להרבה מאוד דורות שיעשו כאן עבודה רצינית למען הדורות הבאים."

סגן שר הפנים, יואב בן צור, בירך "העשייה והיכולת הגבוהה שיש בבנימין היא מהטובות במדינת ישראל, וזוהי בשורה משמעותית עם הכניסה למבנה המכובד והמרשים שיתן עליית קומה לתושבי המועצה."