יוסי דגן
יוסי דגן צילום: שריה דיאמנט

רגע לפני העברת חוק "מרקם חיים" בוועדת הכנסת יצא ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בקריאה חוצת מגזרים ומפלגות להעביר את החוק.

"חוק מרקם החיים צריך להיות מעל לכל ויכוח או חישוב פוליטי", כתב דגן בדף הפייסבוק שלו, "בשנת 2020 מגיעות תשתיות מינימליות לכל אזרח. אני קורא לכם להרתם ל'בליץ' ולהעביר את החוק - מעל לכל דיון או עימות אחר. אם יש הוגנות, צדק, וערכים - הם צריכים להופיע עכשיו".

דגן הוסיף ואמר: "חוק מרקם חיים הוא חוק הומניטרי ממדרגה ראשונה, אני קורא לחברינו בכל המפלגות: מהליכוד דרך כחול לבן, ש"ס, יהדות התורה ואפילו מרצ. מי שרואה את עצמו כאדם מוסרי, כשליח ציבור אמיתי, שלא ישתמש בילדים שזקוקים לחימום בחורף כבני ערובה".

ראש מועצת שומרון מנהל בחודשים האחרונים מאבק לקידום הסדרת הישובים הצעירים המכונים מאחזים וחיבורם למים וחשמל. עד היום הוא הביא חברי כנסת ושרים כמעט מכל הסיעות לבקר בישובים הצעירים בשומרון בהם: חוות גלעד וחוות יאיר בכדי להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי. ביום רביעי האחרון עבר החוק להסדרת הישובים הצעירים המכונה חוק "מרקם חיים" בקריאה טרומית בכנסת וכעת ממתינים להצבעה בקריאה שניה. מדובר בהצעת חוק להסדרת הטיפול בנושאים הומניטריים דוגמת סיפוק תשתיות בסיסיות של חשמל ומים להתיישבות הצעירה, זאת לאחר שהדיון בנושא בין משרד הביטחון למשרד רה"מ עלה על מוקש.

החוק יאפשר את חיבור הישובים צעירים ביו"ש בהם מתגוררים עשרות אלפי בני אדם ילדים נשים וטף לחשמל.

דגן הדגיש כי יש להודות לחברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' וחיים כץ - ליושבי ראש שדולת ארץ ישראל, לפורום ההתיישבות הצעירה, לסיעות הליכוד, ימינה, יהדות התורה, ש"ס ולחברות הכנסת האמיצות בכחול-לבן "שהשמיעו קול עצמאי אל מול לחצים לא פשוטים" על הסיוע בהעברת החוק בקריאה טרומית ואמר: "אל לנו לקפוא על השמרים, יש להמשיך לפעול להעברת החוק גם בוועדת הכנסת ובקריאה שניה ושלישית עד ליישומה בשטח וסיוע לישובים הצעירים ולמשפחות המתגוררות שם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו