התקרית החמורה בשומרון: המחבל נעצר

כזכור, תיעוד התקרית שפורסם אמש מעלה כי הלוחם שהיה בעמדה לא פעל נגד המחבל שזרק לעברו בקת"ב ולא חתר למגע. הלילה נעצר המחבל

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ה' בטבת תשפ"א

התקרית החמורה בשומרון: המחבל נעצר-ערוץ 7
לוחמי צה"ל בפעילות
צילום: דובר צה"ל

לוחמי צה"ל עצרו הלילה (מוצ"ש) את המחבל שתועד כשהוא משליך בקבוק תבערה לעבר עמדת צה"ל סמוך לישוב קדומים שבשומרון.

"בתום פעילות מודיעינית ומבצעית של השב"כ וצה"ל, עצרו הלילה לוחמי גדס״ר גולני חשוד בהשלכת בקבוק התבערה אמש לעבר לוחם צה״ל סמוך לעמדה צבאית במרחב החטיבה המרחבית 'שומרון'. החשוד הועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון", נאמר בהודעת דובר צה"ל.

כזכור, מדובר בתקרית שתועדה ופורסמה אמש, ובמהלכה הלוחם שהיה בעמדה מגדס"ר גולני לא הגיב באש ולא חתר למגע עם המחבל.

בתגובה לאירוע המביך צייץ חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בטוויטר "הסיפור הזה פשוט מטורף. לוחם בגדס"ר גולני חושש לירות במחבל שמצית וזורק עליו בקת"ב מטווח אפס (מתחת לבית שלי בקדומים).

אבל הלוחם הזה לא אשם. מי שאשם זו מערכת המשפט במדינת ישראל שמתנהגת כמו בסדום. מי שמעמיד לדין את אריה שיף באשמת רצח שלא יתפלא כשלוחמים מפחדים לירות במחבלים".

חבר הכנסת אופיר סופר מסר "צופה בסרטון לא מעט פעמים מת למצוא הסבר למשהו שלא רואים פה. אם רק אלו הן העובדות האירוע הזה מטריד מאוד. הקם להורגך השכם להורגו אינה רק סיסמה".

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ אמר בעקבות הסרטון, "אירוע כזה חייב להיגמר עם מחבל מנוטרל. חי או מת".

‏"התגובה בסרטון מטרידה מאוד. שר הביטחון חייב לוודא שאלוף הפיקוד ומפקדי הגזרה יפיקו את הלקחים הנדרשים בכדי שאירוע כזה לא יחזור על עצמו. תגובה כזו רק מחזקת את הטרור. ‏צה״ל חייב להיות צבא מנצח, אין לנו אפשרות אחרת", הוסיף.