אתר חדש: הכר את השופט

לקראת הדיון על חוק יסוד הלאום בשלישי הקרוב, אתר חדש חושף: מי הם השופטים שרומסים את הדמוקרטיה בישראל?!

ערוץ 7 , ה' בטבת תשפ"א

אתר חדש: הכר את השופט-ערוץ 7
ארכיון
צילום: Yossi Zamir/POOL

תנועת "אם תרצו" העלתה היום (ראשון) לרשת אתר ובו פסקי דין בעייתיים של שופטי העליון, ובראשם השופטים שידונו בחוק הלאום.

האתר החדש מרכז את פסקי הדין מעוררי המחלוקת של שופטי בג"ץ העוסקים בין השאר בתחום הגבלת כוחות הביטחון במדיניות המלחמה בטרור, הפרעה במדיניות ההגירה שלה ועוד.

הדרישה שהעלו בתנועה לשידור הדיון בחוק הלאום וכן האתר שהושק כעת, נבעו בין היתר להציב מענה להיעדר מידע נגיש אודות שופטי והתנהלותם.

זאת לאחר שרק לפני מספר חודשים נחשף כי דוברות הרשות השופטת פנתה לאתר 'ויקיפדיה' בבקשה לערוך שינויים בדפים של מספר שופטים, כולל בערך על נשיאת העליון אסתר חיות.

לדברי מתן פלג, יו"ר אם תרצו, "מערכת משפט חזקה ועצמאית היא תנאי להתנהלות תקינה של כל דמוקרטיה ועל אחת כמה וכמה דמוקרטיה תוססת ובריאה כמו במדינת ישראל. כדי להבטיח את המצב הזה, חייבים להתרחש שני תהליכים. הפסקת הפוליטיציה במערכת המשפט המתבטאת בעשרות התערבויות של בג"ץ הנעשות בגורל המדינה באופן סובייקטיבי ובעייתי. השני הוא בלימת האקטיביזם השיפוטי של בג"ץ והחזרת עיקרון הפרדת הרשויות".

"הדיון על חוק יסוד הלאום, הוא דיון ללא סמכות וקרוב בהרבה לתיאור 'סימפוזיון פוליטי'. ראוי שאם שופטי בג"ץ מתנהגים כפוליטיקאים בגלימות, יעלה גם אתר המרכז בתוכו מידע החושף את פסקי הדין הפוליטיים והשערוריתיים שלהם. הגיע הזמן שהציבור יחשף למה שופטיו עושים. שקיפות היא לא מילה גסה וראוי שגם בבג"ץ יבינו זאת", הוסיף.