ג'ף בזוס
ג'ף בזוס צילום: רויטרס

יש גם מי שהקורונה עשתה לו רק טוב. עשרה מהאנשים המדורגים ברשימת העשירים בעולם הצליחו להגדיל את הונם האישי בסכומי עתק בתקופת הקורונה, בזכות העובדה כי אזרחים רבים בעולם שהיו תחת סגר או הגבלות נאלצו להשתמש בשירותים אותם הם מציעים.

על פי נתוני "פורבס" הסכום הכולל אותו הרוויחו יחד עשרת האנשים העשירים בעולם מסתכם במעל ל-400 מיליארד דולר בחודשים האחרונים בלבד. על פי הדיווח ב"גארדיאן" הבריטי הונו של האיש העשיר בעולם, מייסד ומנכ"ל "אמזון" ג'ף בזוס, עלה בסכום של 70 מיליארד דולר מאז חודש מרץ השנה, ושוויו הכולל עומד כעת על 185 מיליארד דולר.

הרווחים האדירים של בזוס נרשמו כמובן תודות לעבודה שאזרחים רבים בעולם שהיו בסגר נאלצו להזמין מוצרים אונליין דרך "אמזון", שמניותיה עלו ב-90 אחוזים מאז חודש מרץ.

חבר נוסף ברשימה היוקרתית של עשירי העולם שרשם רווחי עתק בחודשים האחרונים הוא מייסד חברת "טסלה" אילון מאסק, שראה את מניות החברה מכפילים את שווים פי שבע מאז חודש מרץ, ואת הונו האישי קופץ מ-25 מליארד עד 153 מיליארד דולר. ההערכות הן כי משקיעים רבים העריכו כי בעקבות המגיפה ממשלות רבות יפנו מאמצים למעבר ממנועי בעירה פנימית לרכבים חשמליים.

גם מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, הוא אחד מברי המזל שהמגיפה שיפרה דרמטית את מצבו הכלכלי והוא ראה את הונו צומח ב-80 אחוזים עד למאה מיליארד דולר. האיש העשיר באירופה, מנכ"ל תאגיד מותגי היוקרה LVMH ברנאר ארנו הצרפתי, הגדיל את הונו האישי מ-69 מיליאר דולר בחודש מרץ האחרון עד 148 מיליארד כעת.

גם ביל גייטס יכול לחייך, לאחר שהגדיל את הונו האישי ב-20 מיליארד דולר עד לסכום של 120 מיליארד. חברים נוספים ברשימת עשירי העולם שהמגיפה הגדילה את עושרם הם לארי פייג' מייסד גוגל, המשקיע וורן באפט, ומייסד "זארה" אמאנסיו אורטגה.