רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשן חדשות 13 רביב דרוקר שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב-103fm על המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן, והאפשרויות שקיימות בפני בני גנץ.

"אם הייתי גנץ, ונתניהו באמת היה מסכים לרוטציה במועד כמו שהייתה, וסוגר את כל הפרצות - הייתי לוקח את זה", אמר דרוקר, עם זאת, הוא הודה כי קשה לו להאמין שראש הממשלה נתניהו לא ינסה להפר את ההסכם. "נתניהו כמו נתניהו בטח ימצא איזה סעיף קטן".

כספית טען כי "מכיוון שהגיעה זמנה של הנחת העבודה שבחיים הוא (נתניהו) לא יעשה רוטציה, גנץ צריך פשוט ללכת זקוף למותו הפוליטי ולאפשר למדינה ללכת לבחירות".

דרוקר השיב כי הוא אישית בעד הליכה לבחירות "המספרים כרגע הם כאלו שנתניהו אחרי הבחירות לא חוזר כראש ממשלה". עם זאת, ציין: "אבל אני אומר, אתה לא יכול להתווכח עם אורגניזם שרוצה להמשיך לחיות. כלומר, אם אתה היית היועץ של גנץ ונכנס עכשיו לחדר, והוא שואל אותך, 'בן כספית, מה אתה עושה?'. ויש לך שתי אפשרויות, או מוות פוליטי בטוח עוד יומיים, או להשאיר שאולי אתה תהיה ראש הממשלה ה-13. אז אם אני הייתי בני גנץ, אני מודה שהייתי לוקח את זה. אבל אני מקווה שהוא לא ייקח".

עד כמה רוצים באמת להגביל את ניסנקורן כחלק מדרישות הליכוד?

"יש פה הגזמה פראית בתיאורים האלה של קץ הדמוקרטיה. רוב הדברים שרוצים לעשות לניסנקורן, אין להם כמעט משמעות. במקום להביא את איסמן לממשלה כפרקליט מדינה, אז תביא את כל חמשת המועמדים - רק עשית טובה לניסנקורן".

עוד אמר דרוקר: "ועדת איתור ליועץ משפטי שישתנה הרכבה, זה לא דבר של מה בכך, זה עוד שנה קדימה. וגם כך לראש הממשלה יהיו 100 דרכים לתקוע את זה גם במודל הקיים, הנוכחי".

לטענתו, "הדבר הבעייתי באמת שעליו כחול לבן צריכה להתעקש, זו הדרישה להעלות את הרוב הנדרש למינוי שופט עליון בוועדה לבחירת שופטים, מ-7 ל-8, כי אז אוסנת מארק ומירי רגב יכולות לתקוע את התהליך ולא לתת לאף שופט עליון להתמנות. ובשנה-שנתיים אמורים להתמנות ארבעה, וזה דבר משמעותי. אבל לא מקצצים בסמכויות של ניסנקורן, והדמוקרטיה לא עומדת להיגמר כתוצאה מהעסקה הזאת".

מה עם גבי אשכנזי?

"בלי לראות אותו, אני יכול להבין מה עובר עליו. ובטח הוא מקלל את הרגע שהוא נכנס לפוליטיקה. אולי חולם על הרגע שהוא כבר חוזר לחיים קצת יותר נוחים ונעימים. אבל אני אומר לכם בכנות, שהספורט הלאומי הזה של לחבוט באנשים שכמעט אין חולק שהם באים בסך הכול עם מינון סביר של ענייניות וכוונות טובות, אבל הם נופלים לאדם שבאמת מרמה בלי חשבון בכלל, וחובטים בהם, לא חובטים בו. זה נשמע לי קצת לא הגון כלפי הסיטואציה".