אסתר הורגן, אם לשישה ילדים, נרצחה בפיגוע רצחני ביער ריחן

אסתר הורגן תושבת טל מנשה שבצפון השומרון, אם ל 6, אמנית ויועצת זוגית היא הנרצחת בפיגוע ביער ריחן הלילה.

ערוץ 7 , ו' בטבת תשפ"א | עודכן: 12:24

אסתר הורגן תושבת טל מנשה שבצפון השומרון, אם לשישה ילדים, אמנית ויועצת זוגית היא הנרצחת בפיגוע ביער ריחן הלילה.

הורגן יצאה אתמול בסביבות השעה 13:00 בצהריים (יום א') לריצה בשמורת הטבע יער ריחן הסמוך לישוב. בשעות הערב לאחר שלא הצליח ליצור איתה קשר הזעיק בעלה בנימין את כוחות הביטחון. צוותי הסריקה בהם יחידת חילוץ שומרון, מתנדבים אזרחים מהישובים הסמוכים, בהם רבש"צים, צוותי סריקה של צבא ומשטרה החלו בחיפושים אחריה. בסביבות השעה אחת לפנות בוקר היא נמצאה ע"י אחת מיחידות הסריקה, ללא רוח חיים, כשגולגולתה מרוסקת.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע למקום ויחד עם רב הישוב נאלץ להביא למשפחה את הבשורה המרה.

דגן אמר על האירוע המזעזע "אשה יקרה מלאה כ"כ בטוב לב, בעזרה לאנשים, יוצאת בצהרי היום במרכז מדינת ישראל, לפעילות ספורטיבית דקה מהבית שלה, ונרצחת עי בני עוולה בצורה כ"כ אכזרית. ואני שואל איזה ברברים, כמו בימי הביניים, איזו אכזריות לרטש פרצוף של אישה בת 52 עם סלע בדם קר. מול איזה רשע אנחנו עומדים. ואני רוצה לומר בצורה ברורה לברברים האלו מהרשות הפלסטינית מול כל העולם: לעולם לא תשברו אותנו ההתיישבות בשומרון תפרח ותגדל ותבנה יחד עם כלל מדינת ישראל, כי אתם ברשות הפלסטינית הברברית בחרתם במוות ואנחנו בחרנו בחיים. אתם מתנהגים כמו ברברים בימי הביניים ואנחנו נמצאים בשנת 2020 ועם ישראל ינצח".

אסתר הורגן הייתה אם לשישה ילדים, שתי בנות וארבעה בנים. הקטן שבהם בן 13 חגג בר מצווה רק לפני כ 3 חודשים.

יער ריחן הנו שמורת טבע סמוך לישובים ריחן וטל מנשה. אחת משמורות הטבע החשובות בצפון השומרון.

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב לאירוע. "‏מתעוררים לאירוע קשה וכואב בצפון השומרון. שולח תנחומים למשפחתה של הנרצחת הי"ד ומבקש לחבק ולחזק את תושבי הישוב טל מנשה והשומרון כולו. כוחות הביטחון ישימו בעזרת השם את ידיהם על מבצעי הפיגוע הנורא הזה ויבואו איתם חשבון. 'וניקיתי דמם לא ניקיתי'".

יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט מסר "אני מזועזע וכואב את הרצח האכזרי אמש בשומרון של אסתר הורגן, אם לשישה ילדים בסמוך לביתה. בלתי נתפס שאישה שיוצאת לפעילות ספורט שגרתית לא חוזרת לביתה, לא חוזרת לילדיה. אני בטוח שכוחות הביטחון שלנו יגיעו במהרה לרוצח המתועב. אני שולח את תנחומיי לאבי המשפחה ולששת הילדים".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר מסר "אסתר הורגן הי"ד, אם לשישה ילדים יצאה אתמול מביתה מבלי שוב.

היא נרצחה באכזריות, שפכו את דמה רק בגלל שהיא יהודייה. ברגעים אלו ליבנו עם משפחתה. בע״ה נבוא חשבון עם המרצחים, לא ננוח ולא נשקוט עד שהאחראים לרצח המתועב הזה ישלמו את המחיר".

שר המודיעין אלי כהן מסר "‏בוקר קשה. שולח את תנחומיי למשפחתה של אסתר הורגן, שנרצחה באכזריות על ידי בן עוולה. אני סמוך ובטוח שכוחות הביטחון שלנו ישימו ידם על חיית האדם שביצעה את הפשע הנתעב. עלינו להחריב עד היסוד את הבית ממנו יצא המחבל, על מנת להרתיע את המחבל הבא מלבצע פשע נוסף".