ח"כ ישראל אייכלר
ח"כ ישראל אייכלר צילום: חזקי ברוך

השר במשרד הביטחון, מיכאל ביטון, הודיע אמש (ראשון) כי הנוסעים החרדים ששבו אתמול מבריטניה ונדרשו לבידוד במלונית יקבלו אוכל בכשרות מהודרת המותאמת לאורח חייהם.

ההודעה יצאה בעקבות פנייתו של ח"כ ישראל אייכלר ופניות נוספות שהתקבלו בעקבות המצוקה אליה נתקלו הנוסעים החרדים.

כזכור, אתמול החליט קבינט הקורונה על סגירת השמיים לבאים ממספר מדינות, ובראשן בריטניה, והפניית הנוסעים השבים מהן לבידוד במלוניות בשל המוטציה החדשה שהתגלתה.

בעקבות זאת התלוננו נוסעים רבים שומרי תורה ומצוות על כך שהאוכל המוגש במלוניות שהוקצו מהרגע להרגע על ידי משרד הביטחון אינו תואם את דרישות הכשרות המחמירות.

פניות שהגיעו ללשכת ח"כ ישראל אייכלר מהנוסעים החרדים הביאו את חבר הכנסת לפנות בעניין בדחיפות לשר הביטחון בני גנץ ולשר במשרד הביטחון מיכאל ביטון בדרישה שיורו על הגשת אוכל בכשרות מהדרין למבודדים.

"בלשכתי התקבלו פניות של נוסעים המקפידים על כשרות גלאט בד"צ מהדרין. אבקשך להורות מידית על הגשת אוכל כשר בכשרות גלאט מהדרין ולהכין מלוניות בהשגחה למהדרין, על מנת לאפשר בידוד לנוסעים, תוך שמירת אורח חייהם המעוגן בזכויות חופש הדת", כתב אייכלר לשר הביטחון גנץ ולשר ביטון.

בעקבות הפניה הזדרז השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון להשיב כי הנוסעים החרדיים שהגיעו מבריטניה והופנו למלוניות יקבלו אוכל כשר למהדרין.

ח"כ אייכלר בירך את השר ביטון על ההיענות המהירה ואמר כי ימשיך לעקוב אחר ביצוע ההוראה בשטח, הגשת אוכל מהדרין לכל דורש והכנת מלוניות מתאימות לאורח החיים של הנוסעים החרדיים.