הרבנית אורה עוזיאל, רעייתו של רב צפון השומרון, סיפרה בצהריים (שני) בשיחה עם ערוץ 7 על חברתה, אסתר הורגן הי"ד, שנרצחה אתמול ביער ריחן.

"אסתר זה חיות, זה צבעים, זה יופי, זה ספורט, זה אידיאל, זה נתינה, זה אכפתיות, זה אמא נפלאה ואוהבת, אשה תומכת, ככה תערובות של יכולות ארגוניות עם אומנות. פשוט אוצר ענק של תכונות יפות שאין שום סיבה שהיא כבר לא פה. זה לא יאמן. פשוט לא", תיארה עוזיאל.

הרבנית עוזיאל, גם היא כמו אסתר הורגן הי"ד, עלתה מצרפת, "אנחנו כמובן היינו קרובות כי בהתחלה כצרפתים היינו נפגשים ואוהבים ומתקשרים בקלות, לא כל כך בגלל השפה, בגלל העבר המשותף. בסופו של דבר הקשר הזה הוא תמיד היה".

"היא היתה ממש אהבה אופניים, הליכה, ספורט, יצאה לבד ועם אנשים. אנחנו 27 שנים פה ופינת גן העדן שלנו פתאום קיבלה כתם דם", תיארה הרבנית עוזיאל את הקושי.

לדבריה, "בזמן גירוש גוש קטיף אסתר צולמה על ידי העיתונות, תמיד הלכה לבושה יפה, ככה עם כיסוי ראש כתום ויש תמונה שהיא ישנה שם בכפר מימון, תמיד היתה לה אכפתיות מאוד גדולה למה שקורה בארץ. זה לא היה צריך לקרות".

"אני באמת לא מאמינה שאני אומרת כזה דבר אבל אם בעקבות הרצח הנבזה הזה עם ישראל יוכל להתקדם ולזוז מהמקום הזה שאנשים לא יעברו עוד איזה פיגוע ונשכח אלא תהיה התפתחות שתתן כיוון לעתיד טוב יותר למדינה שלנו ולארץ שלנו אז זה יתן כוח", ציינה הרבנית עוזיאל.

בסיום הדברים קראה הרבנית עוזיאל לא לשקוע באבל, "התשובה לכל אירוע כזה זה התזוזה, לא רק הבכי. בהחלט יש מקום לאבל, זו אמא, רעיה וחברה שהלכה מן העולם, אבל צריך לעשות ולהמשיך".

הרבנית אורה עוזיאל, חברתה של אסתר הורגן