אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט צילום: נעם ריבקין פנטון

קראתי את התגובה המדהימה הזו של מנדלבליט לבג"ץ אחרי החלטתו לא לנקוט שום צעד משמעתי נגד דינה זילבר, ומאחר ואפשר לומר הרבה דברים על מנדלבליט אבל טיפש הוא לא, הנה כמה מסקנות מתחייבות:

* מנדבלבליט חושב שכולנו מטומטמים. והאמת, שהעובדה שאחרי כל כך הרבה שערוריות הוא עדיין בתפקידו מלמדת שהוא כנראה צודק.

* מנדלבליט יודע שהוא יכול לגבב מסכת שטויות כזו ולזלזל ככה מהמקפצה באינטליגנציה של כולנו, ובמסגרת הסימביוזה המתקיימת בינו לבין שופטי בג"ץ יד תמשיך לרחוץ יד והם יקבלו את עמדתו השערורייתית. אם הוא היה חושש שיש סיכוי של אחוז אחד שהם יעשו מלאכתם נאמנה ויגלגלו אותו בביזיון מכל המדרגות, כפי שראוי היה, הוא לא היה מעז להתנהג כך.

* מנדלבליט מפחד מזילבר וחבריה בכנופיית שלטון החוק. הם מחזיקים אותו בגרון והוא פשוט עובד אצלם. אין שום דרך אחרת להסביר את ההתנהגות הזו שלו. ואם הוא מפחד כנראה שיש לו ממה.

* מערכת המשפט במדינת ישראל מושחתת מלמעלה עד למטה, אנשיה לא דופקים חשבון לאף אחד ולא יעצרו בשום קו אדום וזו הסכנה האמיתית לדמוקרטיה הישראלית.

* מנדלבליט לא ראוי להמשיך בתפקידו עוד יום אחד נוסף.

ומכאן לפרדוקס של נתניהו:

* אם מנדלבליט לא היה מגיש נגדו כתב אישום נתניהו לא היה נוגע במנדלבליט פשוט כי זה לא היה מזיז לו, כפי שזה לא הזיז לו בכל שנות שלטונו הארוכות.

* עכשיו, אחרי שמנדלבליט הגיש נגדו כתב אישום נתניהו לא יכול לגעת בו כי כל צעד שלו יתפס, במידה רבה של צדק, ככזה שנועד להציל את עצמו ולא יזכה ללגיטימציה ציבורית או משפטית.

במילים אחרות: נתניהו הוא תעודת הביטוח של מנבלבליט.

עכשיו תעשו עם זה מה שאתם רוצים.