שבח שטרן
שבח שטרן יוני קמפינסקי

שבח שטרן, מראשי פורום 'מלוכדים' בתנועה וממייסדי ההתיישבות ביהודה ושומרון, עתיד להיכנס בימים הקרובים לתפקידו כחבר בכנסת ישראל, לאחר התפטרותה של ח"כ מיכל שיר שהודיעה הלילה (רביעי) כי היא עוזבת את הליכוד.

שטרן (68), תושב שילה מיום היווסדו של היישוב, משמש כיום כבעלים ומנהל בחברת תוכנה אבל האידיאולוגיה זורמת בדמו. הוא לחם בצנחנים והיה בעבר מראשי תנועת ההתיישבות 'אמנה'. במשך שנים רבות עסק בהקמת ובהרחבת ההתיישבות ביהודה ושומרון.

שטרן היה ממקימי המטה הלאומי בליכוד. הוא חבר בועדות החוקה והבחירות של הליכוד ובהנהלת לשכת המפלגה.

את דרכו הפוליטית החל לפני עשרות שנים בהקמת המטה הלאומי בליכוד, אחד הגופים החזקים שפעל בקרב חברי המפלגה ביהודה ושומרון והתפרק במהלך השנה שעברה.

שטרן סיפר אז כי "הנהלת המטה שכללה אותי, שבח שטרן, את נתן אנגלסמן ואת ישי מרלינג התפרקה בהסכמה הדדית לפני חודשים אחדים, בגלל חוסר הסכמה בין נתן לבין חברי ההנהלה האחרים לגבי דרך ההתנהלות הפוליטית, ובגלל חוסר יכולת להמשיך לתפקד יחדיו, למרות המוטיבציה הרעיונית המשותפת", הוסיף שטרן.

לדבריו, "ישי, אני ועוד חברים רבים שותפים להתארגנות חדשה בשם 'מלוכדים', שממשיכה לקדם את ענייני ארץ ישראל וההתיישבות על פי אותם עקרונות. מאז הפרידה פקדנו כבר מאות רבות של חברים חדשים וממשיכים לפעול במלוא המרץ מול נבחרי הליכוד".

שטרן הביע את תמיכתו בראש הממשלה בנימין נתניהו במערכות הבחירות האחרונות. בהנהגתו הובילה 'מלוכדים' את החלטת מרכז הליכוד להחיל את הריבונות על יהודה ושומרון וכן את ההישגים המשמעותיים בקואליציית הימין שנוצרה לראשונה במוסדות הלאומיים ובהם קק"ל וההסתדרות הציונית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו