קראצ'י, פקיסטן
קראצ'י, פקיסטןצילום: iStock

האם פקיסטן היא המדינה הבאה לחתום על הסכם נורמליזציה עם ישראל?

בשבוע שעבר כתב נור דהרי, מייסד צוות החשיבה הבריטי "תאולוגיית האיסלאם למלחמה בטרור" בחשבון הטוויטר שלו כי פקיסטן מעוניינת בהסכם נורמליזציה עם ישראל ושליח מטעם המדינה המוסלמית אף הגיע לישראל ונפגש עם בכירים ישראלים.

לטענת דהרי, הרצון של שלטונות פקיסטן לנרמל את היחסים עם ישראל היא חלק מתוכניתו של ראש הממשלה הפקיסטני אימרן חאן לשפר את היחסים עם ערב הסעודית ואיחוד האמירויות, שעלו על שרטון לאחר שפקיסטן שיתפה פעולה עם טורקיה במספר נושאים ובעקבות לחץ ממדינות ערב המתונות לעזוב את הברית עם טורקיה ולהצטרף למדינות שחתמו על הסכם נורמליזציה עם ישראל לאחרונה.

כעת מקבלות השמועות חיזוק ממנהיגה הדתי של פקיסטן, מאולאנה מוחמד חאן שרני, שהתבטא לראשונה ובמפתיע באופן פומבי בעד הכרה בישראל ואף טען כי הקוראן עצמו מוכיח כי ישראל שייכת ליהודים בלבד. "

זה נושא בינלאומי. אני תומך בהכרה בישראל. מוסלמים משכילים צריכים להבין שהקוראן וההיסטוריה מוכיחים לנו שארץ ישראל שייכת רק ליהודים. דוד המלך בנה את בית המקדש בירושלים עבור הישראלים ולא עבור הפלסטינים", אמר שרני.

ראש ממשלת פקיסטן אימרן חאן, הכחיש לעומת זאת כי הוא מעוניין לחתום על הסכם נורמליזציה עם ישראל ואף שלח שליח מיוחד מטעמו לירושלים לפני מספר שבועות. "פקיסטן לא תכיר בישראל עד לפתרון הבעיה הפלסטינית", אמר חאן.

דהרי עצמו דיווח כי למרות ההכחשות, שליח מטענו של ראש ממשלת פקיסטן הגיע לירושלים ונפגש עם בכירים בישראל.

לדבריו של דהרי מדובר ביועץ קרוב של ראש הממשלה הפקיסטני, המתגורר בלונדון ובעל קשרים קרובים לממשל טראמפ, וניצל את דרכונו הזר על מנת להגיע לישראל ולהעביר את המסר מפקיסטן כי היא מעוניינת בשיחות על נורמליזציה.