חיים רמון: נתניהו חזיר שלטוני, הוא יפסיד בבחירות

שר המשפטים לשעבר שניהל את המגעים לפשרה: "אנחנו הולכים לבחירות כי בנימין נתניהו חזיר שלטוני. תם עידן נתניהו".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בטבת תשפ"א

חיים רמון: נתניהו חזיר שלטוני, הוא יפסיד בבחירות-ערוץ 7
חיים רמון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר המשפטים לשעבר חיים רמון שניהל את המו"מ לפשרה מצד כחול לבן, שובר שתיקה בריאיון ל-103FM ומפנה אצבע מאשימה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

"אנחנו הולכים לבחירות כי בנימין נתניהו חזיר שלטוני. הוא הולך להפסיד את הבחירות בגדול. זו הפעם הראשונה שאני אומר - תם עידן נתניהו", אמר רמון.

בראיון לגלי צה''ל סיפר רמון: "האמת היא פשוטה, אנחנו הולכים לבחירות בגלל החזירות של בנימין נתניהו. ביום חמישי הסכמנו על הכל, ואז הנציגים של הליכוד אומרים: 'אנחנו רוצים שנתניהו יקבל עוד חצי שנה רוטציה'. ואני אמרתי 'הוא לא יקבל חצי שעה יותר' ובזה זה נגמר".

הכנסת דחתה הלילה (שלישי) את הצעת החוק להארכת תוקף העברת התקציב המדינה, והכנסת צפויה להתפזר ביממה הקרובה לאחר שהתקציב לא הובא לאישור בשל אי הסכמות בין הליכוד וכחול לבן.

הצעת החוק נפלה לאחר שחברי הכנסת מהקואליציה - מיכל שיר מהליכוד, אסף זמיר, רם שפע מיקי חיימוביץ' מכחול לבן הצביעו על פי עמדת האופוזיציה. 49 חברי כנסת התנגדו להצעה מול 47 תומכים.

זמן קצר לאחר ההצבעה הודיעה מיכל שיר על הצטרפותה למפלגה של גדעון סער ועל התפטרותה מהכנסת. "אני שלמה עם מצפוני לעשות את המעט שביכולתי כדי לסיים את המופע המביך הזה של ממשלה תקועה ומסוכסכת שמחזיקה מדינה שלמה בת ערובה של כסאות פוליטיים ולכן אתפטר מהכנסת ואצטרף ל'תקווה חדשה' בראשות גדעון סער", אמרה שיר.

חברת כנסת נוספת מהליכוד, שרן השכל, הפרה את המשמעת הסיעתית ונעדרה מההצבעה בכנסת. יו״ר הקואליציה וסיעת הליכוד ח״כ מיקי זוהר הודיע כי יכריז עליה ועל שיר כחברות כנסת פורשות.

זוהר אמר כי ״לאחר שביקשתי להכריז על יפעת שאשא ביטון כפורשת, אבקש להכריז כך גם על ח״כ מיכל שיר ועל ח״כ שרן השכל. שיר הצביעה בניגוד לעמדת הסיעה והשכל סירבה להגיע להצבעה וזאת בניגוד לעמדת סיעת הליכוד שעשתה הכל כדי למנוע את הבחירות. הגיע הזמן לשים סוף לאלו שמנצלים את תנועת הליכוד ופועלים נגדה״.

רגע לפני ההצבעה ביקש ראש הממשלה בנימין נתניהו את רשות הדיבור במליאה ואמר: "התעכבתי משום שבשעה 24:00 בדיוק, קיימתי שיחה עם אחת מראשי החברות הגדולות בעולם שמפתחת חיסונים. ביקשתי ממנו להקדים משלוחי חיסונים לישראל ובאותה הזדמנויות שאלתי אותו מה ההתפתחות לגבי המוטציה.

"הוא סיפר שיש להם פיתוחים ומחקר, וההערכה שלהם שהחיסון שיש בידנו יכול באפקטיביות גדולה לטפל במוטציה. הם ידעו את זה תוך ימים וזה כמובן בשורה גדולה לאנושות ולעם ישראל. זה מה שעשיתי בשעה הזו. במשך היום עבדתי יחד עם חברי לסגור את השמים נגד המוטציה שיכול להיות שהיא כבר כאן".

נתניהו הוסיף: ''בשעה הזו היינו צריכים ללכד כוחות ולמצוא כל דרך למנוע את הבחירות המיותרות האלה. ברגע האחרון בני גנץ נסוג מהדברים שהסכמנו עליהם כדי לעצור את הדיקטטורה הפקידותית משפטית פה, אבל הוא לא עמד בלחץ של ניסנקורן וחבריו ואנחנו לא יכולים להסכים לזה. ולכן כחול לבן הולכים לגרור אותנו לבחירות מיותרות. אני לא חושש מהבחירות, אנחנו ערוכים לזה ואנחנו נצמח, אבל זה מיותר. אני אצביע בעד המשך קיום הממשלה".

ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד הגיב: "על מי אתה עובד, לא מעניינת אותך המוטציה מעניינת אותך רק הרוטציה".