בנימן הורגן:
"המילים נגמרו כשבישרו לי את הבשורה"

בעלה של אסתר הורגן סיפר על דמותה: "בגיל 10 התאהבה בארץ ישראל ואמרה 'כאן אני צריכה לחיות'. היא סיימה את התיכון ועלתה".

רפאל לוי , ז' בטבת תשפ"א

"המילים נגמרו כשבישרו לי את הבשורה"-ערוץ 7
משפחת הורגן
צילום: באדיבות המשפחה

בנימין הורגן, בעלה של אסתר הי"ד שנרצחה בפיגוע האכזרי ביער ריחן, שוחח הבוקר (שלישי) עם בני טיטלבוים בכאן מורשת וסיפר על דמותה.

הורגן סיפר כי הם הכירו לפני 31 שנה ונישאו כמה חודשים מאוחר יותר. על עלייתה לארץ סיפר: "בגיל 10 הגיעה לביקור בארץ עם ההורים והתאהבה בארץ ישראל ואמרה 'כאן אני צריכה לחיות' וברגע שסיימה את התיכון עזבה את הכל ועלתה".

בנימין סיפר בדמעות, "כולם מבקשים ממני לספר, אי אפשר לסכם בכמה מילים אישיות כל כך גדולה, אישה כל כך מקסימה, יפה. רק שמחת חיים ויופי ואהבה לכל אחד לכל אדם לכל מקום. יופי פנימי ויופי חיצוני".

אסתר הורגן הי"ד שנרצחה בפיגוע אכזרי בעת שיצאה לריצה סמוך ליישוב מגוריה - טל מנשה, הובאה למנוחות הבוקר (שלישי) בבית העלמין האזורי בצפון השומרון.

מסע ההלוויה יצא מבית המשפחה, שם גם נאמרו הספדים מפי בני משפחה, חברים, רבנים וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר: ''מחבל נאלח ופחדן ארב בשנאה יוקדת לאשה מדהימה ותמימה, אסתר הורגן ז"ל. הוא רצח אותה באכזריות מפלצתית, לא כי עשתה לו משהו רע, אלא רק מפני שהיא יהודייה".

השר אדלשטיין הוסיף: ''אני בטוח שכוחות הביטחון יניחו עליו את ידם הארוכה במהרה וימצו איתו את מלוא חומרת הדין. הלב שותת דם עם המשפחה המופלאה, יהי זכרה ברוך''.

אסתר הורגן היתה אמנית ומטפלת זוגית בת 52, היא הותירה בעל, שישה ילדים - שתי בנות וארבעה בנים שהצעיר מביניהם חגג בר מצווה לפני שלושה חודשים.טוען....