דובי פרנסס מתכנית "הכרישים" הודיע על הנפקת קרן חדשה

דובי פרנסס מנפיק קרן הון סיכון בהיקף של 100 מיליון דולר בבורסת תל אביב

ערוץ 7 , ז' בטבת תשפ"א

דובי פרנסס מתכנית "הכרישים" הודיע על הנפקת קרן חדשה -ערוץ 7
דובי פרנסס
צילום: Group 11

המשקיע דובי פרנסס הודיע על הנפקת קרן חדשה של 100 מיליון דולר בבורסת תל אביב. זו הפעם הראשונה שקרן הון סיכון המשקיעה בהייטק מציעה למשקיעי הבורסה בתל אביב להיות שותפים להצלחת ההייטק הישראלי.

פרנסס הוא שותף מייסד בקרן Group 11 מעמק הסיליקון שמשקיעה בחברות טכנולוגיה מהפכניות בתחום השירותים הפיננסיים. השנה חברות הייטק בהן פרנסס השקיע הגיעו לשווי של מיליארדי דולרים כל אחת מהן. ביניהן TripActions שפיתחה פלטפורמה לתכנון נסיעות עסקיות הגיעה לשווי של מעל ל- 4 מיליארד דולר, חברת הפינטק Tipalti המפתחת פתרונות אוטומטיים להעברת תשלומים גלובליים צמחה לשווי של יותר מ -2 מיליארד דולר, כך גם חברת הביטוח הדיגיטלי לעסקים הקטנים Next Insurance.

"חלפו הימים שבהם משקיעי הון סיכון דיברו הרבה, אך שיקפו מעט מאוד לציבור. מהיום, ביצועיה של Group 11 זמינים לכל ואנו נמשיך לדווח על ביצועינו מדי חציון באמצעות הבורסה. זוהי יריית הפתיחה למה שעתיד להפוך לסטנדרט בעשורים הבאים - זמינות של קרנות הון סיכון גם למשקיעים כשירים ולמשקיעים מוסדיים באמצעות פלטפורמה מרכזית, המאפשרת קנייה ומכירה חופשית של זכויות השותפות המוגבלת שלהם בקרן. שקיפות מלאה של הביצועים תביא לבחירה טבעית של הקרנות בעלות הביצועים הטובים ביותר."

הקרן החמישית של Group 11 היא קרן הטכנולוגיה הראשונה הנסחרת בזירת TASE UP של הבורסה לניירות ערך. המאפשרת לחברות טכנולוגיה ונדל”ן להיסחר בבורסה לניירות ערך בת”א, דרך תשתית מערכות המסחר והסליקה של הבורסה.

מאז שפרנסס הקים את Group 11 בסוף שנת 2011, הוא השקיע דרכה למעלה מ- 200 מיליון דולר בחברות המובילות של עמק הסיליקון בתחום טכנולוגיה פיננסית. החברות מבוססות בארה"ב, אך כ- 70% מהן בעלות קשר לישראל, עם מייסדים ישראלים ופעילות מחקר ופיתוח בישראל.