אור חי בנג'ו זכה במקום הראשון באולימפיאדת המתמטיקה

תלמיד כיתה י"ב בישיבת בני עקיבא אורות יהודה באפרת זכה במקום הראשון באולימפיאדת המתמטיקה לנוער של מכון ויצמן.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בטבת תשפ"א

אור חי בנג'ו זכה במקום הראשון באולימפיאדת המתמטיקה-ערוץ 7
אור חי בנג'ו
צילום: דוברות מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

אור חי בנג'ו, תלמיד כיתה י"ב בישיבת בני עקיבא אורות יהודה באפרת זכה במקום הראשון באולימפיאדת המתמטיקה לנוער של מכון ויצמן.

בתחרות משתתפים מדי שנה מאות בני נוער שמתכוננים אליה ומתחרים בשלבי המוקדמות במהלך כל השנה.

לתחרות יש שלושה שלבים מקדימים בהם מתחרים מאות תלמידות ותלמידים ולשלב האחרון עולים רק 100 המצטיינים. התחרות כוללת פתירת בעיות מתמטיות מסובכות ודורשת השקעה רבה.

מרבית התלמידות והתלמידים שמשתתפים נעזרים במנטורים מטעם התחרות אך אור חי בחר ללמוד לתחרות לבד בזכות דחיפה של צוות הישיבה כולו ובפרט של המורה למתמטיקה.

לאחר הזכייה התקשר אליו מנהל נבחרת המתמטיקה הישראלית ובירך אותו על ההישג. מנהל הנבחרת אף הודה שהופתע על עצם הזכייה של תלמיד שלא נעזר במנטורים. המנהל הזמין את אור חי להיות חלק מנבחרת המתמטיקה של ישראל שתייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות.

מלבד אור חי, גם תלמיד נוסף בשכבת י"ב בישיבה, ארז פייגלין, זכה בתחרות ב"אות המאה", אות שמוענק על הגעה לשלב האחרון בו השתתפו 100 תלמידות ותלמידים.

ראש ישיבת בני עקיבא אורות יהודה הרב אליהו אידלברג בירך את תלמידיו: "ברצוני לברך את אור חי על זכייתו ואת ארז על ההגעה להישג הנפלא. אנו מעודדים את תלמידנו להצטיין בתחומים שונים, כל תלמיד לפי כישוריו וכך נמשיך לעשות גם בעתיד".

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט הצטרף לברכות: "כרשת אנו מחנכים להצטיינות של כל תלמידה ותלמיד, שמחתי לשמוע על ההישג נפלא של תלמידנו מישיבת בני עקיבא אורות יהודה באפרת. נמשיך לחנך למצוינות בכל התחומים".

ראש מועצה מקומית אפרת עודד רביבי בירך גם הוא התלמידים: "מדובר בהישג נפלא של הישיבה ושל התלמידים. ההשקעה של המועצה בחינוך, רוח הישיבה, האווירה ביישוב והתמיכה מהבית לצד המוטיבציה של התלמידים עצמם הם המתכון הנכון להצלחה והישגיות".