"הרוצה להחכים ידרים": החמ"ד ואיגוד ישיבות ההסדר בסיור בדרום

מינהל החמ"ד וראשי איגוד ישיבות ההסדר סיירו בדרום: "משבר הקורונה מדגיש את הצורך לחזק את החוסן האמוני של תלמידינו".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ז' בטבת תשפ"א

"הרוצה להחכים ידרים": החמ"ד ואיגוד ישיבות ההסדר בסיור בדרום-ערוץ 7
צופים על מכתש רמון
צילום: חמ"ד

מינהל החמ''ד ואיגוד ישיבות ההסדר קיימו אתמול (שני) יום סיור בדרום הארץ במטרה להעמיק את ההיכרות עם הישיבות באזור ואת העשייה הענפה שלהן.

הסיור התמקד בישיבות ההסדר בירוחם ובמצפה רמון, וברצון המשותף לחבר בין תלמידי החמ''ד ורבני ישיבות ההסדר.

את הסיור הם פתחו במדרשת אמי"ת באר ירוחם, יחד עם ראש המדרשה תמר ביטון, ומשם המשיכו לישיבת ההסדר בירוחם, פגשו את ראשי הישיבה הרב חיים וולפסון והרב אוריאל עיטם, שסיפרו על התפתחות הישיבה, העיר והקשר העז ביניהן.

טל אוחנה, ראש העיר ירוחם, הצטרפה לסיור, דיברה בחום רב על הישיבה ופירטה כיצד היא עושה ועשתה שינוי לדורות בעיר.

משם המשיך הצוות המשותף למצפה רמון. לאחר סיור קצר בתצפיות המכתש, המשיך הסיור לישיבת ההסדר בעיר, בה נפגשו עם ראש הישיבה הרב צבי קוסטינר, שדיבר על מטרת החינוך המשותפת ליראת שמיים וליושרה. היום נחתם בסיור בכרם השיתופית של בוגרי הישיבה, שמגדלים מאות דונם גפנים המיועדים ליין ישראלי משובח.

"לפנינו אתגרים גדולים משותפים", אמרה ראש מינהל החמ"ד, שוש נגר. "משבר הקורונה מדגיש בפנינו את הצורך להעצים ולחזק את החוסן האמוני של תלמידינו, דבר שמוטל עלינו לעשות יחד, מוסדות החמ''ד וישיבות ההסדר".

אורי פינסקי, רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, אמר: "במסגרת שיתוף הפעולה ההדוק בין החמ"ד ובין עולם ישיבות ההסדר, שמחנו לארח את הנהלת החמ"ד בהובלת הגב' שוש נגר ליום סיור בדרום. בסיור פגשנו יחד אנשי רוח מובילי דרך, ישיבות דגל שמחנכות דורות ותורמות לסביבתן, והפנמנו את החשיבות הרבה של הכוונת תלמידי התיכונים להמשך לימוד תורני משמעותי".

לשמחתנו החמ"ד אינו מסגרת לימודים מגן ועד י"ב בלבד, אלא ממשיך והולך עם המתבגרים גם לישיבות הממשיכות את החינוך הדתי ומעמיקות את העשייה החברתית והתורנית", הוסיף. "אנו מברכים על הסיור המשותף, הקשר החם ויחסי העבודה הטובים של החמ"ד ועולם התורה של ישיבות ההסדר".