רכב אוטונומי
רכב אוטונומי צילום: ISTOCK

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "רויטרס", שמצטטת מקורבים לפרוייקט הרכב האוטונומי של "אפל", ענקית הטכנולוגיה מתכוונת להציג בשנת 2024 את הרכב בנהיגה עצמית הראשון שלה שיכלול "את הדור הבא של המצברים".

כבר בשנת 2014 הכריזה "אפל" על "פרוייקט טיטאן" שנועד לבנות מכונית אוטונומית שתנהג באופן עצמאי ללא מעורבות אדם. לאורך השנים מאז הורידה "אפל" הילוך במאמצים, אולם לאחרונה שוב חזרה להתמקד בפיתוח הרכב בנהיגה עצמית שלה.

שני מקורבים לפרוייקט שצוטטו בעילום שם ב"רויטרס" סיפרו כי המטרה של "אפל" היא לייצר כמות גדולה של מכוניות לשוק הפרטי, בניגוד לחברות אחרות המפתחות רכבים אוטונומיים לשווקים מיוחדים כמו מוניות ואנשי עסקים אמידים במיוחד.

אחד האנשים שהתראיינו ל"רויטרס" סיפר כי "אפל" מרכזת את מירב המאמצים בפיתוח מצברים חדשים "שיכולים להפחית באופן משמעותי את עלות המצברים ולהגדיל את טווח הרכב", כלשונו.

הוא הוסיף עוד כי "אם יש חברה אחת על כדור הארץ שיש לה את המשאבים לעשות זאת, זו כנראה 'אפל'. אבל יחד עם זאת, צריך לזכור כי זה לא טלפון סלולרי".

על פי הדיווחים "אפל" מתכוונת לפתח מצבר "חד תאי" שמגדיל את התאים הבודדים בסוללה ובכך מפנה מקום ומאפשר לאגור כמות גדולה יותר של חומר פעיל שתאפשר נסיעה לטווח ארוך יותר. '"זה הדור הבא. בדיוק כמו בפעם הראשונה שראינו את האייפון", צוטט אחד המקורבים לפרוייקט.