הרב ראובן עוזיאל: "נשוב לטייל, לרוץ וללכת בכל מקום"

הרב ראובן עוזיאל, רב היישוב טל מנשה שוחח עם ערוץ 7 לאחר הלוויתה של אסתר הורגן הי"ד, וסיפר על המשך החיים ביישוב שספג מכה כואבת.

"אחר ההלוויה הזאת אנחנו ממשיכים, או יותר נכון חוזרים לתעצומות, חוזרים בכל הכוח להמשיך לבנות את המשפחה, להמשיך את בניין המשפחה, בניין היישוב טל מנשה ובניין צפון השומרון", אמר הרב עוזיאל.

"אנחנו בשום פנים ואופן לא נתעכב, לא נחכה ולא נמצמץ ולא נחלש. אנחנו באמת בעזרת ה' נעשה את הכל כדי שאור התורה ואור קדושת הארץ ימשיך להאיר לעם ישראל. מתוך האבל אנחנו נצמיח את השמחה כמו שאסתר הייתה רוצה, כמו שהיא עשתה בכל ימי חייה כך נעשה נמשיך ונעשה מכאן ואילך".

הרב סיפר על החברות הקרובה למשפחת הורגן, "אנחנו היינו חברים טובים וכפי שתיארתי בהספד עוד בליל שבת ישבנו ואכלנו סעודת שבת ביחד, היא הייתה דמות מאוד מיוחדת, אישיות קורנת, שמחה, הרבה צחוק, זה ללא ספק היה אחד המאפיינים שלה ואחד המסרים הגדולים שהיא העבירה בחייה והיא ממשיכה להעביר גם אחרי רציחתה".

"סליחה שלא היינו שם להגן עלייך, לא ידענו שיש כזאת סכנה"

לדבריו הדרך להנציח אותה היא "בעיקר בבניה. בניה פיזית אבל בעיקר בבניה רוחנית, כי זה היה המאפיין אותה שתמיד שאפה לבנייה רוחנית, בנייה אמונית, מתוך חיפושים עצמיים, מתוך חיבוק המשפחה תמיד להביא לאיזו שהיא צמיחה רוחנית, ואנחנו רוצים להמשיך את זה. כמובן שנמשיך, נבנה שכונות חדשות ביישוב, נבנה יישובים חדשים בעזרת ה', הכל מתוך תורה, מתוך קדושה כמו שהיא עשתה והייתה רוצה שנעשה''.

על הפחד שעלול להיות בליבם של התושבים שאירוע כזה התרחש כל כך קרוב לבתיהם סיפר הרב, "ברור שלכמה ימים יש פחד, וגם צריך לומר את האמת, עד שאנחנו לא ממש יודעים מי בדיוק ביצע את המעשה ומה המניעים, אנחנו צריכים לחשוש ולבדוק מה קרה. אבל ברגע שהתמונה תתבהר ונדע בדיוק מה קרה, נשוב לטייל, לרוץ ללכת, סתם להסתובב בכל מקום מפני זו ארצנו, ארץ הקודש ויש להכיר רק דרך הרגליים אי אפשר אחרת וכך בעזרת ה' נמשיך ונעשה''.

"בשבת אכלנו ביחד ולא חשבנו שזאת תהיה הפעם האחרונה"דוד לייזרוביץ - דמקה