צעקתי להם 'אני יהודי, אני יהודי'

יהודה שטיין בן ה-18 היה בדרכו לבית הספר כשרכב פלסטיני פגע ברכבו סמוך לצומת ביר זית. איש שב"כ שפתח באש חשב שמדובר בניסיון דריסה.

ערוץ 7 , ז' בטבת תשפ"א

צעקתי להם 'אני יהודי, אני יהודי'-ערוץ 7
הרכב שנורה בשוגג
צילום: TPS

כוח שב"כ ירה על רכב ישראלי באזור רמאללה, לאחר שהלוחמים חשדו כי מדובר בניסיון דריסה.

יהודה שטיין בן ה-18 מעטרת נסע היום לבית הספר ברכבו האישי, כאשר הגיע סמוך לביר זית רכב פלסטיני שככל הנראה לא ציית לתמרור זכות קדימה נסע ופגע בו.

בריאיון לחדשות 12 תיאר שטיין את השתלשלות האירועים: "הרכב פגע בחלק השמאלי-הקדמי של הרכב שלי, בעקבות הפגיעה כריות האוויר התנפחו בעוצמה ואיבדתי שליטה על הרכב".

"לפתע שמעתי רעש של ירי, ברגעים הראשונים חשבתי שהיה פלסטיני שהחל לירות לעברי, הכדור שרק לי 20 סנטימטר ליד הראש. הם חשבו שאני מחבל, הדבר הבא שאני זוכר הוא שאני פותח את הדלת וסביבי אנשי כוחות ביטחון חמושים".

לאחר שצעק לעברם שהוא יהודי והסביר כי מדובר בתאונה, הוא שם לב שנפצע. "זיהיתי כתם דם גדול בחזה. חשבתי שהכדורים פגעו בי אבל לאחר בדיקה גילינו שמדובר ברסיס. אין לי כל טענה לכוחות הביטחון, אין לי שום כעס עליהם. לדעתי הם עשו את העבודה שלהם בצורה הטובה ביותר, והגיבו‎ מהר כמו שצריך להגיב לפיגועים".

משב"כ נמסר קודם לכן בתגובה: "במהלך פעילות כוחות הביטחון באזור ביר זית, נסע רכב במהירות לעבר הכוח אשר שהה במקום וזאת לאחר שפגע ברכב נוסף. הכוח שסבר כי מדובר בפיגוע דריסה, ירה לעבר הרכב. אין נפגעים כתוצאה מהירי. מתחקור ראשוני בשטח מתברר כי אין מדובר בניסיון פיגוע. נסיבות המקרה נבדקות".