שקד נגד נתניהו: הסדרת היישובים הבדואים - חרפה

שרת המשפטים לשעבר תוקפת את ראש הממשלה נתניהו על הסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב ומבהירה כי ימינה תהיה אלטרנטיבה שלטונית

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ז' בטבת תשפ"א

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד מימינה, תוקפץ את ראש הממשלה נתניהו על רקע ההחלטה אותה אפשר להעלות היום בממשלה להסדרת שלושה ישובים בדואיים בלתי חוקיים בנגב.

"זה ממש חרפה", הגדירה שקד את הצעד בו נקט נתניהו. "ראש הממשלה מעלה לסדר היום הצעת החלטה של עמיר פרץ להסדרת ההתיישבות הבלתי חוקית של הבדואים בנגב ולא מעלה לסדר היום את הסדרת ההתיישבות הצעירה. זה גם לא הוגן, זה גם לא הגון וזה בטח לא מפלגת ימין".

"זה מראה שהסדרת ההתיישבות הצעירה לא חשובה לא לו ולא למפלגה שלו", הוסיפה שקד וטענה "זה עוול כפול, מיישמים את המדיניות של עמיר פרץ בנגב, ומה שחשוב לימין, הסדרת ההתיישבות הצעירה, שזה בסך הכל לתת תנאים נורמליים לאלפי משפחות צעירות - אותם שוכחים".

לקראת הבחירות אמרה שקד, "הכיוון שלנו זה להחליף את ההנהגה. חד משמעית. הממשלה הזו כשלה כישלון חרוץ, מתעללת בתקציב המדינה ובאזרחים. לא מנהלת את משבר הקורונה כמו שצריך. יש 800 אלף מובטלים, אנשים שעולמם חרב עליהם. אנחנו לקראת סגר שלישי. צריך להחליף ממשלה".

על האפשרות של חיבור עתידי עם מפלגתו של סער או עם ישראל ביתנו אמרה שקד, "אין כרגע שום איחוד על הפרק. אני לא יודעת מה יהיה בעתיד. ימינה זו מפלגה עצמאית שהיא היום אלטרנטיבה שלטונית. אני חושבת שבאמת כחל מי שחושב את עצמו לפטריוט ימני וערכי ורוצה שהפוליטיקאים שלו יעבדו בשבילו ולא בשביל עצמם צריך למצוא את הבית שלו בימינה ואני מאמינה שנצליח".

שקד לא מתרגשת גם מנסיקתה בסקרים של מפלגתו החדשה של גדעון סער, במידה רבה על חשבון מפלגתה, "אני לא רוצה להתייחס כרגע לעוד מפלגת אווירה, המפלגה שלנו היא מפלגה ותיקה עם בסיס. הוכחנו את עצמנו גם במשבר האחרון. בנט הוא מנהיג, יזם מנהל טוב. אני חושבת שברגע שנתחיל את הקמפיין נראה היפוך מגמה".