יישוב בדואי לא מוכר בנגב. ארכיון
יישוב בדואי לא מוכר בנגב. ארכיון צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

גורם בליכוד דוחה הערב (שלישי) את האשמות ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת חברי הכנסת חיים כץ ובצלאל סמוטריץ' בנוגע להצעת ההחלטה להסדרת שלושה ישובים בדואיים בנגב.

לדברי אותו גורם, "הצהרתו של בצלאל סמוטריץ׳ אינה נכונה - בדיוק ההפך. ההחלטה בעניין הבדואים לא מפקירה את הנגב אלא מצילה אותו"

הגורם ציטט באופן חלקי את הודעת תנועת רגבים, בה נאמר "מדובר בהזדמנות לשינוי פני הנגב, החזרת קרקעות לידי מדינת ישראל והתחלת כינוס הפזורה הבדואית מהשטחים הפתוחים בנגב אל תוך הישובים החוקיים. אם התוכנית תיושם במלואה, על המקלות והגזרים שבה, היא תהווה סיכוי להצעדת הנגב לעתיד טוב יותר, ולהחזרת קרקעות לידי המדינה".

הגורם הוסיף, "במקום השתלטות פיראטית מפוזרת בשטח, ההחלטה מסדירה ומרכזת את ההתיישבות הבדואית במרכזים עירוניים. נזכיר כי הממשלה בראשות נתניהו אישרה רק החודש הקמת יישוב יהודי חדש בצפון הנגב".

לגבי נושא ההתיישבות הצעירה אמר הגורם, "הליכוד דרש להעלות את הנושא אך לפי תקנון הממשלה ההתנגדות של כחול לבן מונעת זאת. הליכוד ימשיך לפעול כדי לאשר את הנושא בהקדם. אף אחד לא פעל למען ההתיישבות כמו ראש הממשלה נתניהו, שבנה את ההתיישבות, הביא להכרה אמריקנית בחוקיותה, רק לפני כמה שבועות הביא להשקעות אדירות של ארה״ב ביהודה ושומרון ובלם במשך יותר מעשור לחצים אדירים לעקירות ופינויים, כפי שלא עשה אף ראש ממשלה אחר".

"רק ראש הממשלה נתניהו ישמור על ההתיישבות מול כל הלחצים הבינלאומיים. הוא עושה זאת כ-15 שנה וכולם יודעים שרק הוא יכול", הוסיף הגורם בליכוד.

בפורום ההתיישבות הצעירה תקפו את דבריו של הגורם בליכוד, "נתניהו, תפסיק למרוח אותנו. גם על שאר 9 הסעיפים שבסדר היום של הממשלה היה צריך לקבל את הסכמת כחול לבן".

"ראש הממשלה יודע להשיג מהשותפים הפוליטיים שלו את מה שממש חשוב לו, ההסדרה שלנו פשוט לא חשובה לו. זה מאוד פשוט. וכולם במחנה הלאומי מבינים את זה", מסרו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו