אהוביה סנדק
אהוביה סנדק צילום: באדיבות המשפחה

בית משפט השלום בבת ים האריך ביומיים את מעצר פצועי התאונה הקשה בבנימין, בה נהרג אהוביה סנדק ז"ל. העצורים חשודים בעבירות של זריקת אבנים, הכשלת שוטר וסיכון חיי אדם בנתיב תחבורה.

עו"ד עדי קידר ועו"ד נתי רום מארגון חוננו אשר מייצגים את הפצועים הגישו ערר לבימ"ש המחוזי בתל אביב נגד הארכת המעצר. דיון בערר צפוי להתקיים מחר בשעות הבוקר.

נזכיר כי הדיונים יתקיימו בבימ"ש בבת ים, לאחר שהחקירה הוצאה מימ"ר ש"י והועברה לימ"ר ת"א, וזאת בשל חקירת מח"ש אשר מתנהלת כנגד שוטרי ימ"ר ש"י בעקבות התאונה.

עו"ד נתי רום מסר לאחר הדיון, "גם באירוע כל כך טרגי שבאמת כואב לכולם משטרת ישראל המבוגר האחראי הממונה על שמירת החוק ממשיכה בעצם בטיוח וטוענת שלא היה מגע בין הרכב של משטרת ישראל לבין הרכב של הפצועים וההרוג וכל שאלה שלנו נתקלת בחומה בצורה הדבר הזה הוא בלתי נתפס אני שמח שבית המשפט אישר להכניס סוף סוף פסיכולוג שיכנס וידבר עם הנערים שנמצאים במצב נפשי לא פשוט שחברם הטוב נהרג ואנחנו מקווים שביום חמישי הם ישוחררו לאלתר."

עו"ד קידר תקף המשטרה בחריפות: "המשטרה בהתנהלות מלמדת כי היא עושה ככל שביכולתה לטשטש את האחריות על המוות המיותר שנגרם בעקבותיהם. אני מקווה שבית המשפט יורה על שחרורם לאלתר של החשודים שנמצאים עדיין בטראומה לאור האירוע הקשה הזה."

ממשטרת ישראל נמסר, "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד המשטרה על יידוי אבנים לעבר רכב בצומת מכמש, צוות בלשים שהיה בסמוך למקום ביצע חסימה של ציר הנסיעה עם הרכב המשטרתי. משזיהו את הרכב עם החשודים הורו לו לעצור, אולם נהג הרכב לא נענה להוראת השוטרים והמשיך בנסיעה מהירה תוך שהוא עוקף את החסימה בנסיעה על שולי הכביש וממשיך במנוסתו. הבלשים החלו בנסיעה בעקבותיו ובסמוך לצומת רימונים התרחשה תאונה במהלכה הרכב האזרחי התהפך. במקום נקבע מותו של אחד הנוסעים ו-4 מנוסעי הרכב נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. חוקרי מז"פ, בוחני התנועה וגורמי חקירה נוספים הגיעו לזירת התאונה לאיסוף ממצאים ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע".