חבר הכנסת אופיר כץ
חבר הכנסת אופיר כץ צילום: ערוץ 7

הצעת החוק של חבר הכנסת אופיר כץ להחמרת ענישה למתעללות או תוקפות פעוטות עברה בקריאה ראשונה, דבר שיאפשר להחיל עליה דין רציפות לכנסת הבאה.

הצעת החוק קובעת עונש מינימום של מאסר בפועל שלא יומר בעבודות שירות לכל מי שתורשע בתקיפה או התעללות בחסר ישע.

טרת הצעת החוק להרתיע את המתעללות, לייצר מידתיות אל מול חומרת המעשים המחרידים ולהפסיק את תופעת העונשים המקלים בתחום הזה. לפי הצעת החוק מי שתורשע בעבירות אלו תשב בכלא ללא אפשרות להמרה בעבודות שירות, קנס או מאסר על תנאי.

ח"כ כץ מסר הערב (שלישי), "עשינו משהו טוב היום. כמעט מכל סיעות הבית, הגיעו והצביעו בעד, שיקפו את רצון הציבור וייצגו נאמנה את מה שכל אמא ואבא בישראל מבקשים: שמירה על ילדיהם. ובכל זאת, השר ונציגי משרד המשפטים ממשיכים להתנגד לחוק כלשונו. זו חובתנו כנבחרי ציבור לתקן את העוול, לחזק את החלש ולהיאבק למענו. עשינו צעד גדול לעשיית צדק, אנחנו בדרך הנכונה. אמשיך להלחם למען הקטנטנים של כולנו".

יוסי חברה, אב לילדה בגן של כרמל מעודה ומוביל מטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך, בירך, "היום מדובר ביום היסטורי עם העברת החוק להחמרת הענישה של חבר הכנסת אופיר כץ. עצם העברת החוק בקריאה ראשונה בכנסת ישראל אומרת לכל מי שיתעלל בחסר ישע כי הוא ישלם על מעשיו ביוקר. החמרת ענישה זו אחת המטרות המרכזיות של מטה המאבק ואנחנו שמחים שהיה מי שהרים את הכפפה ודאג לעשות שינוי עבור הילדים שלנו".