יוסי דגן, ניר ברקת ונפתלי הורגן
יוסי דגן, ניר ברקת ונפתלי הורגן צילום: רועי חדי

מתגברת הדרישה להכפיל את הישוב טל מנשה בצפון השומרון ולאשר בניית 103 יחידות דיור בישוב כתשובה לפיגוע שבו נרצחה אסתר הורגן הי"ד.

חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד הגיע אמש יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לנחם את בני משפחת הורגן בטל מנשה.

במהלך הביקור שוחח ברקת עם אבי המשפחה בנימין הורגן ואמר: "תפיסתי היא שבכל פעם שמנסים לאתגר אותנו בטרור ולנסות להפחיד אותנו התשובה הטובה ביותר היא הרחבת הבנייה, הרחבת האחיזה שלנו בקרקע".

"צריכים לקחת את התב"ע הקיימת שמאפשרת את הרחבת הישוב ולהניע אותה ולאשרר אותה במהירות האפשרית בשביל שידעו כולם, כל מי שירצה לעשות טרור בעתיד, כל פעולה כזו, אמנם קשה לנו ואנחנו בוכים היום, אבל אנחנו נחושים לחזק את אחיזתנו ולהגדיל ולהרחיב את הישוב", אמר ברקת.

גם ח"כ אתי עטיה (הליכוד) ביקרה אמש בבית המשפחה ואמרה: "מדינת ישראל צריכה להגיב בנחישות, בתנופה מחודשת לכל הישובים ביו"ש". השר צחי הנגבי (הליכוד) אמר דברים דומים אתמול במהלך הלוויתה של אסתר הורגן: "נדרש מעשה שכולו העצמת אחיזתנו באדמת השומרון".

בכך הם מצטרפים לדרישתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שאמר אתמול: "המונח 'טרור' באנגלית זה אימה. שנפחד להיות כאן, נפחד לחיות כאן, ונברח מכאן. לכן הצעד שהממשלה צריכה לעשות כדי לחזק את המשפחה ואת עם ישראל כולו זה להראות שאנחנו לא מפחדים אלא להיפך, ולכן בטווח המיידי, אפשר תוך שבוע, לאפשר כאן תוכנית שמכפילה את הישוב, היא כבר מוכנה. צריך להוריד כל נושא פוליטי מהשולחן ולאפשר את זה".

עוד הוסיף דגן: "הצבא תפקידו לחסל את המחבלים ואנחנו האזרחים צריכים להוסיף אור וזה על ידי חיזוק ההתיישבות לכבודה של אסתר, כדי שיבין האוייב שעם ישראל חזר ולא מוותר ולא נכנע. הממשלה צריכה וזו תהיה התשובה האמיתית והמיידית תוך כדי השבעה להודיע על הכפלת הישוב".

בעלה של אסתר הורגן: יותר חיים יותר בניה יותר יצירה