מותו של אהוביה סנדק: משפחות הנערים הפגינו מול ביתו של השר אמיר אוחנה

משפחות הנערים שהיו ברכב בעת התאונה הפגינו מול ביתו של השר אמיר אוחנה בתל אביב ודרשו הקמת וועדת חקירה חיצונית לאירוע.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ח' בטבת תשפ"א

כמאתיים מפגינים, יחד עם משפחות הנערים שנפצעו בתאונה הקשה בה נהרג הנער אהוביה סנדק ז"ל, השתתפו אמש (ג') בהפגנה מול ביתו של השר לבטחון פנים אמיר אוחנה בתל אביב.

המפגינים קראו לשר להקים באופן מיידי וועדת חקירה חיצונית שתחקור את האירוע החמור.

הרב גדי בן זמרה, איש התיישבות ומחנך אמר בהפגנה, "האירוע של אתמול הוא רק קצה קרחון של התנהלות נוראה של ימ"ר ש"י. השוטר שלחץ על הגז וזרק את האוטו של הילדים הצידה והרג את הבחור, לא פעל בחלל ריק", אמר הרב בן זמרה. "הוא פעל מתוך רוח מפקד, רוח של יחידה שלמה שעסוקה יום ולילה שנים רבות בלרדוף ולרמוס את נערי הגבעות".

הרב בן זמרה הוסיף כי "אנחנו לא ניתן לזה לכבות. אנחנו דורשים וועדת חקירה חיצונית. לא שהמשטרה תחקור את עצמה. וועדת חקירה חיצונית על ידי שופט שתנקה את כל האורווה הזו ששמה ימ"ר ש"י והמפלג לפשיעה לאומנית".

מביתו של השר אוחנה המשיכו הצועדים לצעדה ברחבי ת"א, באזור צומת עזריאלי נרשמו עימותים בין הצועדים לשוטרים בעת שהמוחים חסמו את צירי התנועה לזמן קצר.

בתוך כך במוקדים רבים ברחבי הארץ נערכו הפגנות בדרישה להעמיד לדין את השוטרים שביצעו את המרדף שהביא למותו של אהוביה סנדק ז"ל בן ה-16. בחלק מההפגנות דיווחו המשתתפים על אלימות משטרתית רבה ועל מעצרים של עשרות מהמוחים.