פרופ' רן בליצר עם הרב יצחק זילברשטיין
פרופ' רן בליצר עם הרב יצחק זילברשטייןצילום: באדיבות המצלם

הדיונים אודות יעילות ובטיחות החיסונים מעסיקים גם את הציבור החרדי. מודעות נגד החיסונים הופצו בכל ריכוזי הציבור החרדי, אך רבנים בכירים בהם אדמו"רים ובכירי הרבנים בציבור הליטאי הצטלמו כשהם מתחסנים וקראו לציבור החרדי להתחסן.

פסק הלכה שמתפרסם היום מגבש עמדה הלכתית ברורה בנושא החיסונים. הרב יצחק זילברשטיין, חבר מועצת גדולי התורה ורבה של שכונת רמת אלחנן בבני ברק, קבע שהסיכון של החיסון הוא מזערי לעומת הסכנות הרבות של מגפת הקורונה.

את הפסק המפורט הוציא הרב זילברשטיין לאחר דיון מיוחד שנערך אצלו בהשתתפות פרופ' רן בליצר ראש מערך החדשנות ומכון המחקר של שירותי בריאות כללית שעומד בראש צוות המומחים של תכנית 'מגן ישראל' ובהשתתפות רופאים נוספים. הדיון עסק בשאלת היעילות ובטיחות החיסונים והאוכלוסיות שנדרשות להתחסן.

במכתב מתייחס הרב זילברשטיין גם לטענות נגד החיסון, אך הוא שולל אותן וקובע ש"צריך לשמוע לממשלות שיש להם רשות בית דין... ובפרט שרוב הרופאים בעולם מסכימים לכך שאין סכנה בחיסון".

הרב זילברשטיין קובע שהקורונה היא מחלה שגורמת סכנה למיליוני בני אדם. את מכתבו מסיים הרב בפסיקה מסכמת ואומר כי "דעתי נוטה שיש לקחת את התרופה".