יוסי דגן
יוסי דגןצילום: רועי חדי

הרצח המזעזע של אסתר הורגן הי"ד העלה את הדרישה הן מצד המשפחה והן מצד הישוב טל מנשה וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, לאשר בנייה חדשה ביישוב כתשובה לרצח.

הדרישה היא לאשר 107 יחידות דיור בטל מנשה בהתכנסות הקרובה של מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי, ולמעשה להכפיל את הישוב המונה היום כ-140 משפחות.

"מאז ומתמיד תגובת ההנהגה בארץ ישראל עוד בתקופת שלטון מפלגות מפא"י לטרור ורצח, הייתה בנייה", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, "כך נבנו משמר השבעה, נתיב הל"ה, ואחרים. מושב משמר השבעה הוקם כתגובה לנפילת 'שיירת השבעה' (בדרך מת"א לירושלים). קיבוץ נתיב הל"ה הוקם כתגובה לנפילת מחלקת ה-ל"ה בדרך לגוש עציון. התשובה הציונית היתה תמיד: על חללינו - אין תשובה ציונית יותר ומשכנעת יותר מהקמת עוד יישוב. יידע האויב: גם בטל מנשה - רצח יהודים ייענה בהגברת ההתיישבות".

יוסי דגן: קורא מכאן לממשלה להודיע שמכפילים את טל מנשהדוד לייזרוביץ - דמקה

בנימין הורגן בעלה של אסתר הורגן הי"ד פנה יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ועם הנהגת הישוב טל מנשה, בדרישה לראש הממשלה, לשרים ולח"כים להכפיל את טל מנשה כמענה לרצח. הורגן אמר בין השאר: "צריך שתהיה תשובה ציונית הולמת. יותר בניה ויותר אור". דגן מוסיף: "יש לממשלה מה ללמוד ממפלגת מפא"י, שידעה לענות בבנייה על רצח וטרור".

"הדרישה היא דרישה אזרחית והיא באה במקביל לדרישה הביטחונית לחסל את הטרור ולדרישה שלנו מהממשלה להורות לצה"ל לצאת לפעולות תגמול התקפיות כנגד הרשות הפלסטינית. תפקיד הצבא לחסל את הטרור, תפקידנו כאזרחים להוסיף אור ולהרבות בנייה ועשייה ציונית בארץ ישראל".