ריבלין עם כוכבי ונורקין בטקס סיום קורס טיס
ריבלין עם כוכבי ונורקין בטקס סיום קורס טיס צילום: קובי גדעון, לע''מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין העניק היום (רביעי) את כנפי הטיסה לסגן ר', מצטיין קורס טיס מספר 181 ומגמת קרב בבסיס חצרים.

הנשיא היה האורח המרכזי בטקס המצומצם שהתקיים במגבלות התקופה בהשתתפות הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ומפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין.

בדבריו התייחס הנשיא לתקופת הבחירות אליה נכנסת מדינת ישראל שוב, ולמקומו של צה"ל בתקופות שכאלה. "לאחרונה שמעתי את מפקדכם, המפקד של כולנו, הרמטכ״ל אביב כוכבי, אומר מילים שחשוב לי לצטט דווקא כאן: 'מאז הקמתו, היה לצה"ל תפקיד משמעותי בחברה הישראלית, בהיותו צבא העם. אין עוד צבא כזה בעולם, שלוקח את מיטב אנשיה של המדינה, מחנך אותם על עקרונות אהבת הארץ והמדינה ומפגיש את הקבוצות השונות החיות כאן אלה עם אלה. לצד כל זה, גם מלמד את כל מתגייסיו, שאין משימה שלא ניתן לבצע', כך אמר הרמטכ״ל ואני מצדיע."

הנשיא הוסיף: "לדבריו של הרמטכ״ל היה אז המשך, ואני מבקש בימים אלה, של סערת בחירות המתרגשת עלינו שוב, לְבּוּשָׁתֵנוּ, להדגיש אותם כאן ביתר שאת: 'תפקידו של צה״ל כארגון מופת, המובל על ידי ממלכתיות - כשהמדינה, ענייניה ועקרונותיה מעל הכל - משמעותי מתמיד. כוכב הצפון שלנו, של כולנו, הוא השיקולים הביטחוניים והענייניים נטו, ואנחנו, כולנו, חייבים להיות מסורים לעיקרון הזה, ולו בלבד', אלו דברי הרמטכ״ל אותם אני מאמץ אל ליבי, בימים אלה, ומתחייב אני כי אעמוד איתן מול כל ניסיון להטיל בהם ספק."

בדבריו אל הבוגרים אמר הנשיא: "כולכם, כל אחת ואחד מכם, הבוגרות והבוגרים – דוגמא ומופת לכולנו," הדגיש הנשיא והודה למשפחות המסיימים ולמפקדיהם. "חיל האוויר הישראלי הוא מהמעולים בעולם. חיל מתוחכם, נועז, יצירתי, שערוך לכול משימה, בכל זמן, בזירות קרובות ורחוקות ואם יידרש לכך – גם רחוקות מאוד. וכול זה –יודעים אויבנו וגם ידידינו – בזכותכם. המטוס לבדו משוכלל ככל שיהיה לעולם לא ינצח את שדה הקרב העתידי בלי הדבקות במשימה, המצוינות, המסירות וקור הרוח שלכם – אנשי החיל."

בתום דבריו אמר הנשיא: "ייתכן שזהו טקס הכנפיים האחרון בו אני משתתף כנשיא. המפגשים כאן, על מגרש המסדרים בחצרים, עם נבחרת מובחרת של צעירות וצעירים – היו עבורי תמיד מעוררי השראה וגאווה. ואתם, בוגרות ובוגרים יקרים, פרשו כנפיים. והגביהו עוף ושובו הביתה בשלום."

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, גינה בנאומו את תקיפת האלוף יואב סטריק במהלך הפגנת הפלג הירושלמי אתמול בירושלים.

כוכבי אמר בטקס סיום קורס-טיס 181: "מקרה כפי שהתרחש אתמול, בו הותקף אלוף בצה״ל אשר כל חייו לוחם למען כל אזרחי מדינת ישראל הוא מעשה חמור ביותר, המהווה חציית קו אדום, וראוי לגינוי.

"אנשי הפלג הירושלמי אשר תקפו את האלוף, תקפו את מי שמגן עליהם, תקפו את מי שמאפשר להם חיים בביטחון ותקפו את צה״ל. הם הפגינו בחוצות אבל למעשה הפגינו אובדן ערכים וכפיות טובה, ורמסו מצווה חשובה ומרכזית. המקרה צריך להוביל אותם לחשבון נפש, שלהם ושל מנהיגיהם".

כוכבי פנה אל הטייסים החדשים, "אתם המשיכו להתרכז בהגנת העם, בהגנת כל חלקי העם. אנחנו זוכרים ומטפחים את היותנו עם אחד, ועושים כל שניתן שגם יהיה מאוחד. אתם הטובים ביותר, ומצטרפים לחיל האוויר הטוב ביותר".

מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין אמר בטקס: "בסופה של השנה הזו אני כה גאה באנשי החיל, במפקדים, שהשכילו לעשות את ההתאמה הנדרשת והצליחו לעמוד בכל המשימות והיעדים לצד המגפה. שנה שבה למרות הקורונה, המשיך חיל האוויר לעסוק בפעילות מבצעית נרחבת, אף יותר מבשנים הקודמות. פעלנו מבצעית במגוון זירות, הרחבנו את מעטפות הביצועים, ובשילוב זרועות עם שותפינו מצה״ל כולו תרמנו למימוש היעדים האסטרטגיים של מדינת ישראל. ההישגים הללו הם הוכחה נוספת למקומם של האנשים, בכל המערכים, ועל חשיבותו של המרכיב האנושי בעוצמתו של חיל האוויר."

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו