ראש הממשלה: "נביא עוד הסכמים עם מדינות ערביות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בכנס ז'בוטינסקי ה-4 של תנועת בית"ר העולמית.

ערוץ 7 , ח' בטבת תשפ"א

ראש הממשלה: "נביא עוד הסכמים עם מדינות ערביות"-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בציון 97 שנה להיווסדה של תנועת בית"ר, מתקיים הערב (רביעי) כנס ז'בוטינסקי ה-4, של תנועת בית"ר העולמית, בנושא "רק הימין עושה שלום".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים באירוע ואמר, "אנחנו נמצאים בשנה מאתגרת ביותר, אחת המאתגרות בתולדות מדינת ישראל. היא עומדת בסימן המאבק הבלתי-פוסק במגפת הקורונה. למן הרגע הראשון אנחנו נלחמנו בנגיף בנחישות. נקטנו צעדים חשובים, וכעת גם הבאנו לישראל מיליוני חיסונים. החיסונים נותנים תקווה, התקווה שנחזור בהקדם לשגרת-חיים מוכרת, לחיים נורמליים. זוהי מורשת ז'בוטינסקי: מאמץ רצוף, וחתירה אל היעד – עד לניצחון".

לדבריו, "בצד הפעולות שהובלנו בתחום הבריאות, קידמנו בתנופה נושאים רבים נוספים. בראש ובראשונה המשכנו לטפח את עוצמתנו הצבאית והמדינית. תפיסת 'קיר הברזל' של ז'בוטינסקי נכונה מתמיד: כוח ההגנה העצמית אל מול אויבינו הוא תנאי יסודי להבטחת קיומנו בארצנו".

"במקביל אנחנו עומדים על האינטרסים שלנו בזירה הבינ"ל, בהתאם ל'תורת הלחץ' של ראש בית"ר, שאותה ינקתי מאבי שינק את זה ממנו. העוצמה המשולבת של ישראל – עוצמה ביטחונית, דיפלומטית, כלכלית וטכנולוגית – היא הבסיס ל'הסכמי אברהם', שמשנים את פני המזרח התיכון. בתוך חודשים ספורים קידמנו ארבעה הסכמי שלום ונורמליזציה: עם איחוד האמירויות, עם בחריין, עם סודן ועכשיו עם מרוקו. עכשיו יש משלחת ישראלית במרוקו - פריצת דרך גדולה. אם נמשיך במדיניות שהתווינו, נביא עוד הסכמים עם מדינות ערביות. ומהי תמצית המדיניות? שלום אמיתי. שלום תמורת שלום. שלום מתוך עוצמה", הוסיף ראש הממשלה.

הוא התייחס למנהיג בית"ר המנוח ואמר, "ז'בוטינסקי, בחוש נבואי, כתב ב-1926 על שכנות טובה בין בני אברהם אבינו: 'אולי יקיים ישמעאל את דרישת ישראל – לא משום שהוא נאלץ לכך, לא משום שהוליכו אותו שולל, אלא פשוט כי יאה הדבר וצודק'. ובכן, הדברים הללו קורים לנגד עינינו: ישראל בארצו הקדומה, בני-ערב בארצותיהם. אנחנו יוצרים יחד ברית אזורית של שלום, של יציבות, של שגשוג".

"ברשותכם, מילה אישית, שמעתי פעמים רבות מאבי, פרופ' בנציון נתניהו ז"ל, על עבודתו המשותפת עם ז'בוטינסקי, עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, וקצת לפניה. הם עסקו בעשייה ציונית באמריקה, לטובת בני עמנו שנרדפו בידי הנאצים. הם הגיעו לאמריקה כי אבי שכנע את ז'בוטינסקי שצריך להעתיק את זירת המאמץ הבינלאומי לשם, כי אמריקה תהיה הכוח העולה בעולם. הוא צדק כמובן, וז'בוטינסקי השתכנע. מן השפל העמוק הזה, שהיינו בו אז, זינקנו, בעזרת ה', לגבהים. קמנו ממוות לחיים. בנינו מדינה עצמאית, חופשית, תוססת. השגנו הישגים כבירים. 80 שנים אחרי פטירתו של ז'בוטינסקי תורתו חיה מאי-פעם".

לבסוף אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו, "אני גאה שבחלקי נפלה הזכות להגשים את חזונו – מחולשה לעוצמה, משפל לגאות. נוסיף ללכת לאורו של ז'בוטינסקי בהצדעה לפועלו, ובברכת 'תל חי'. עלו והצליחו".