חתונה
חתונה istock

אחות קטנה | יונתן שיינפלד | חדשיר

אחרי ילדות מוזיקלית מוצלחת ופורחת, הגל השני של הזמר החסידי והבוגר יונתן שיינפלד, ממשיך לתת את פירותיו.

מאז חידש את קריירתו, לאחר שנות נתק ארוכות שבהן השתקע בלימוד תורה בישיבות שונות, הוציא שיינפלד שמונה שירים, רובם שקטים, חלקם בשפת הקודש החסידית, ה'עבריס', ובכולם מעורב שיינפלד, מלבד בשירה, בתחומים השונים: החל מהכתיבה, דרך מלאכת ההלחנה ולעתים בנגינה ובהפקה מוזיקלית.

בחדשיר החתונות החדש, 'אחות קטנה', הפקיד שיינפלד את הצד האמנותי על הצמד שהוכיח את עצמו בעבר הלא רחוק, עם 'באתי לגני', אלי קליין ואיצי ברי. קולו, כתמיד, רך, טהור וממכר, ביטוי המילים היפות מבויש וגדוש בחן וברגש והלחן מותאם בדיוק לסיטואציה הנכונה, שעת הכניסה לחופה.

במילים שיינפלד משחק, הוא משתמש בביטויים שונים ממקורות מעניינים על מנת ליצור תמהיל כלאיים שמאגד בתוכו גם את עובדת כתיבת השיר לכבוד נישואי אחותו, עם המילים המפורסמות מתוך פיוטו של המקובל אברהם חזן 'אחות קטנה', גם נגיעה משיר השירים: "כשושנה בין החוחים, כן רעייתי בין הבנות", את הפסוק החשוב ביותר בין שירי החופות מספר ירמיה – "עוד יישמע בערי יהודה", את הפסוק מישעיה: "עורי עורי... לבשי בגדי תפארתך ירושלם" ועוד.

בסופו של יום, 'הפסוקים החדשים' נשמעים מצוין ומשתלבים בצורה נהדרת עם המנגינה, אלא שניתוח של המילים יוצר כמה משפטים לא ברורים, כך שפתיחת השיר: "אחות קטנה בין הבנים, כשושנה בין החוחים" אומרת שהאחים, הבנים, קוצים. קצת דוקר באוזן, במיוחד כשמסתכלים על המשמעות המקורית של הפסוק. בהמשך שר שיינפלד, שאגב ביצע בבכורה את השיר בחתונת אחותו, כאמור, אי שם בדובאי, "קול יישמע בהרי יהודה ובחוצות ירושלים" בשינוי צורם מהמקור: "ערי יהודה", כפי שגם מופיע במילות השיר המצורפות מתחת לסרטון, ומקנח ב"הנני עומד ואומר קומי רעייתי" - בתוך משפט הנושא עבר מאחותו לאשתו, או שאת המשפט האחרון עובר לשיר החתן?

מבולבלים? גם אנחנו.

ובכל זאת, שיינפלד ממשיך בדרכו החדשה בצורה מקצועית ומענגת, קולו ייחודי גם בשוק הקולות הרווי של המוזיקה החסידית וסגנונו ארוג בצורה מהודקת לאישיותו הכובשת. שיהיה במזל טוב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו