בשעה טובה: הפועל ת"א כבשה וניצחה

הפועל ת"א קטעה רצף של שבעה מחזורים ו-677 דקות ללא שער וללא ניצחון, עם ניצחון 1:0 קטן על בני סכנין. עדיין אחרונה אבל עם תקווה

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' בטבת תשפ"א

בשעה טובה: הפועל ת"א כבשה וניצחה-ערוץ 7
קלינגר. ניצחון ראשון אחרי בצורת ארוכה
צילום: פלאש 90

בכל חמשת המפגשים האחרונים מולה, לא הצליחה בני סכנין לנצח את הפועל ת"א. הפעם, קיוו בסכנין כי יצליחו לעשות את מה שעשו לאחרונה רק בינואר 2016 כשניצחו את הפועל ת"א בבית בתוצאה 0:1.

האמת, שלסכנין היה על מה לבנות, בכל זאת - מדובר בקבוצת ההתקפה הגרועה ביותר בליגה שכבשה רק שלושה שערים מתוכם שער אחד בלבד במהלך שטף המשחק ולא במצב נייח; קבוצה שלא כבשה כבר שבעה מחזורים ברציפות ועמדה עד הערב (רביעי) על 661 דקות ללא שער זכות ולמעשה עשתה היסטוריה שלילית עם פתיחת העונה הגרועה ביותר בתולדותיה.

אם להוסיף ליכולת המקצועית הרעה גם את הבעיות הניהוליות ואת הידבקותם של 4 שחקנים בנגיף הקורונה והיעדרות השוער הראשון שטקוס, בסכנין קיוו לרשום ניצחון חמישי ב-7 משחקים.

ואולי דווקא זה מה שגרם לתל אביבים לעשות את זה סוף סוף. הציפיות ירדו, המערך השתנה כמו גם ההרכב הפותח ובדקה ה-16, לאחר 677 דקות ללא שער היא סוף סוף כבשה.

היה זה שחר הירש שפתח בהרכב והחזיר על כך מיידית במשחק שאמנם היה חלש בהתאם לרמתן וחולשתן של שתי הקבוצות, אך גם בו הצליחה הפועל להחמיץ לא מעט.

עמוק בתוך תוספת הזמן, בדקה ה-94 החלה הדרמה הגדולה באמת. שחקנה של הפועל ת"א, אבו עביד תפס את שחקן סכנין האסלבנק ברחבת שערו שלו ולשופט לא נותרה ברירה אלא לפסוק על בעיטת עונשין מ-11 מטרים לזכות סכנין. לאחר בדיקה במערכת ה-VAR שארכה לא מעט דקות, החליט השופט לחזור בו וביטל את הפנדל.

בדקה ה-98 הספיק עוד עומרי אלטמן להחמיץ אך למזלו זה הספיק לקבוצתו שחזרה לכבוש ולנצח לאחר בצורת בת 7 מחזורים.

הפועל נשארת עדיין אחרונה בטבלת ליגת העל בכדורגל כשהיא עם 9 נקודות בלבד לאחר 12 מחזורים, אך עם תקווה גדולה שמכאן תצא לדרך חדשה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il