ריבלין בבית משפחת הורגן
ריבלין בבית משפחת הורגןצילום: רועי חדי

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין הגיע הבוקר (חמישי) לניחום אבלים אצל משפחת הורגן ביישוב טל מנשה שבשומרון, ששכלה את האם אסתר ברצח המזעזע ביער ריחן.

במהלך הביקור הדגישו בני המשפחה בפני הנשיא כי הם אינם מעוניינים בנקמה וכי נחמתם תהיה באישרור בנייה נוספת עד כדי הכפלת היישוב.

בעלה של אסתר הורגן בנימין אמר לנשיא: "מכיוון שאנחנו לא יכולים לתפוס את מי שעשה את המעשה הנורא הזה אנחנו מבינים שאנחנו יכולים להוסיף אור, ואני שומע שיש תוכניות להכפלת הישוב, הנחמה שלנו תהיה בבנייה ובהכפלת הישוב".

הנשיא אמר "כל העם בישראל מתפעל מכם, ומבקש לחזק אתכם, אתם מגשימים היום את הציונות".

נשיא המדינה התייחס לבקשתו של בנימין הורגן ואמר, "מילותיך מילים חשובות. אי אפשר להתעלם מקבוצות שמנסות לפגוע בנו. כאן בנינו את מדינתנו. המאווים שלנו הם לבנות. כפי שאתם הקמתם כאן בית. אנחנו צריכים להתבסס בארצנו ובמדינתנו. אתם דוגמא לכך שבאתם מתוך רצון לעשות לרווחת עמנו והאנושות כולה".

ראש המועצה יוסי דגן שמלווה את המשפחה מאז האירוע הטרגי והרצח שבוצע על ידי מחבל ברברי שבינו לבין האנושות אין כלום ושום דבר אמר "מדינת ישראל צריכה להצטרף כולה למשפחה האמיצה הזו, שאומרת שכל מה שהיא רוצה זה להגביר את האור. להוסיף בניה בארץ ישראל, מכאן, מבית משפחת הורגן ששכלה את היקר לה מכל ברצח מזעזע שאין שני לו אני קורא לכל מנהיגי המדינה, לתמוך בהרחבת היישוב טל מנשה, לתמוך בבנייה בכל יהודה ושומרון".

"זו צריכה להיות התשובה שלנו למעשים הברברים שבוצעו השבוע, צה"ל וכוחות הביטחון צריכים לתפוס את המחבל ולשמור על בטחון התושבים והפוליטיקאים צריכים לסייע לנו להגדיל את היישוב והבנייה, זו תהיה הנחמה של המשפחה ושל עם ישראל כולו".