נעצר מחבל החשוד ברצח אסתר הורגן הי"ד

החשוד, מחבל פלסטיני מאזור ג'נין נמצא בחקירת שב"כ. על יתר פרטי החקירה מוטל בשלב זה צו איסור פרסום

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט' בטבת תשפ"א

נעצר מחבל החשוד ברצח אסתר הורגן הי"ד-ערוץ 7
אסתר הורגן
צילום: באדיבות המשפחה

בתום פעילות מודיעינית ומבצעית של שירות הביטחון הכללי, הימ"מ וצה"ל נעצר היום (חמישי) חשוד במעורבות בביצוע הרצח של אסתר הורגן ביער ריחן, כך הותר לפרסם בצהריים.

בהודעת השב"כ צוין כי החשוד הוא פלסטיני מאזור ג'נין הנמצא בחקירת שב"כ. יתר פרטי החקירה תחת איסור פרסום.

אסתר הורגן, תושבת טל מנשה שבצפון השומרון, אם לשישה ילדים, אמנית ויועצת זוגית נרצחת בפיגוע ביער ריחן ביום ראשון השבוע, וגופתה נמצאה ביער באותו לילה.

הורגן יצאה לריצה ביער ביום ראשון בסביבות השעה 13:00 בצהריים. בשעות הערב, לאחר שלא הצליח ליצור אתה קשר, הזעיק בעלה בנימין את כוחות הביטחון.

צוותי הסריקה בהם יחידת חילוץ שומרון, מתנדבים אזרחים מהישובים הסמוכים, בהם רבש"צים, צוותי סריקה של צבא ומשטרה החלו בחיפושים אחריה. בסביבות השעה אחת לפנות בוקר היא נמצאה ע"י אחת מיחידות הסריקה, ללא רוח חיים.

אסתר הורגן הייתה אם לשישה ילדים, שתי בנות וארבעה בנים. הקטן שבהם בן 13 חגג בר מצווה רק לפני כ 3 חודשים.

יער ריחן הנו שמורת טבע סמוך לישובים ריחן וטל מנשה. אחת משמורות הטבע החשובות בצפון השומרון.

ריבלין בבית משפחת הורגן
צילום: רועי חדי

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין הגיע הבוקר (חמישי) לניחום אבלים אצל משפחת הורגן. במהלך הביקור הדגישו בני המשפחה בפני הנשיא כי הם אינם מעוניינים בנקמה וכי נחמתם תהיה באישרור בנייה נוספת עד כדי הכפלת היישוב.

בעלה של אסתר הורגן בנימין אמר לנשיא: "מכיוון שאנחנו לא יכולים לתפוס את מי שעשה את המעשה הנורא הזה אנחנו מבינים שאנחנו יכולים להוסיף אור, ואני שומע שיש תוכניות להכפלת הישוב, הנחמה שלנו תהיה בבנייה ובהכפלת הישוב".

הנשיא אמר "כל העם בישראל מתפעל מכם, ומבקש לחזק אתכם, אתם מגשימים היום את הציונות".

נשיא המדינה התייחס לבקשתו של בנימין הורגן ואמר, "מילותיך מילים חשובות. אי אפשר להתעלם מקבוצות שמנסות לפגוע בנו. כאן בנינו את מדינתנו. המאווים שלנו הם לבנות. כפי שאתם הקמתם כאן בית. אנחנו צריכים להתבסס בארצנו ובמדינתנו. אתם דוגמא לכך שבאתם מתוך רצון לעשות לרווחת עמנו והאנושות כולה".

ראש המועצה יוסי דגן שמלווה את המשפחה מאז האירוע הטרגי אמר "מדינת ישראל צריכה להצטרף כולה למשפחה האמיצה הזו, שאומרת שכל מה שהיא רוצה זה להגביר את האור. להוסיף בניה בארץ ישראל, מכאן, מבית משפחת הורגן ששכלה את היקר לה מכל ברצח מזעזע שאין שני לו אני קורא לכל מנהיגי המדינה, לתמוך בהרחבת היישוב טל מנשה, לתמוך בבנייה בכל יהודה ושומרון".

"זו צריכה להיות התשובה שלנו למעשים הברברים שבוצעו השבוע, צה"ל וכוחות הביטחון צריכים לתפוס את המחבל ולשמור על בטחון התושבים והפוליטיקאים צריכים לסייע לנו להגדיל את היישוב והבנייה, זו תהיה הנחמה של המשפחה ושל עם ישראל כולו".