חילי טרופר
חילי טרופר צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ

גם הסגר לא יעצור אותם. רגע לפני כניסת האזרחים לסגר בפעם השלישית בשל התפשטות נגיף הקורונה, הודיעו במשרד התרבות והספורט כי הצליחו במאבקם לשמור על פעילות ענפי הספורט והספורטאים ההישגיים והמקצוענים, גם בתקופת הסגר.

על פי הודעת משרד התרבות והספורט, גם בתקופת הסגר ימשכו האימונים והתחרויות של הספורטאים ההישגיים, משחקים ואימונים של הליגות העליונות בענפי הכדור ומשחקים של המפעלים האירופים.

החלטה זו הגיעה בתום מו"מ שהתנהל בין שר התרבות והספורט חילי טרופר לבכירי משרד הבריאות, בסופו הוחלט כי גם בתקופת הסגר ספורטאים הישגיים יוכלו להמשיך להתאמן ולהשתתף בתחרויות, אימונים ומשחקים בליגות העליונות בשני ענפי הספורט הפופולריים - הכדורגל והכדורסל יתקיימו תחת מתווה קפדני והמשחקים במפעלים האירופיים, בהם משתתפות קבוצות הכדורסל של מכבי ת"א, הפועל ירושלים, הפועל חולון וקבוצת הכדורגל של מכבי ת"א, יימשכו גם הם.

שר התרבות והספורט חילי טרופר אמר בסיום המשא ומתן כי "אלה ימים קשים למדינה בכלל ולספורט הישראלי בפרט. עם זאת, אני שמח שבתוך תקופה זו ובתוך הסגר הצלחנו להחריג את פעילות הספורטאים ההישגיים והליגות העליונות. אישורים מיוחדים אלה יאפשרו לספורטאי העל שלנו להמשיך להתכונן לאולימפיאדה ולתחרויות הגדולות ויאפשרו קצת נחת למיליוני ישראלים אוהבי ספורט שיזכו להמשיל ולצפות בליגות העל".

עוד אמר והבטיח טרופר, "נמשיך לפעול להשבת כלל פעילות הספורט הישראלי מיד לאחר הסגר".