בצלאל סמוטריץ': חשש כבד לשיבוש חקירת מות אהוביה סנדק

ח"כ בצלאל סמוטריץ' בפנייה בהולה לראש מח"ש בפרשת הריגת אהוביה סנדק, "מתעורר חשד, ואף יותר מכך, שהחקירה מנוהלת בצורה מרושלת"

ערוץ 7 , ט' בטבת תשפ"א

בצלאל סמוטריץ': חשש כבד לשיבוש חקירת מות אהוביה סנדק-ערוץ 7
אהוביה סנדק
צילום: באדיבות המשפחה

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שיגר בצהריים (חמישי) פנייה בהולה לראש מח"ש, עו"ד קרן בר מנחם, בדרישה להיפגש עמה יחד עם נציג משפחת סנדק, לאור התחושה שחקירת הריגת אהוביה סנדק אינה מנוהלת כיאות.

במכתב, שהוגדר "בהול", ציין ח"כ סמוטריץ' כי "ממידע מוצק ומהימן שהגיע לידיי עולה כי השוטרים החשודים בהריגה טרם נחקרו באזהרה. זאת ועוד, השוטרים מסתובבים חופשי ואף ממשיכים בעבודתם בשעה זו".

לדבריו, "לא ייתכן שחשודים בתיק חמור שכזה שזהותם ידועה ליחידה החוקרת וכל רגע בו הם שוהים מחוץ למעצר מהווה פוטנציאל אדיר לשיבוש חקירה מסתובבים חופשי שלושה ימים ויותר אחרי האירוע".

סמוטריץ' הוסיף וציין, "על בשרי חוויתי את ניסיון המשטרה בזירת האירוע להרחיק כל אדם, לרבות אותי כחבר כנסת עם חסינות, במה שנראה היה כניסיון לטשטש את הראיות המובהקות בזירה לכך שהרכב של השוטרים ניגח באופן מכוון את הרכב של הנערים וגרם בכך לתאונה ולתוצאותיה המחרידות".

"ישנו חשש כבד כי החשודים מקרב השוטרים וחבריהם נצלו את הימים האחרונים להעלמת ראיות ולשיבוש חקירה, חשש שלמצער לא דאגתם לאיין", טען חבר הכנסת. "חבריהם של אהוביה ז"ל העצורים בידי המשטרה נכון לשעה זו נחקרו בימים האחרונים בידי ימ"ר ת"א בנוגע לנסיבות מותו של חברם – דבר המנוגד לנהלים ולהיגיון הישר המחייב את סילוק ידיה של המשטרה מחקירת נסיבות מותו של אדם ששוטרים חשודים בגרימת מותו".

"כל זאת ועוד מעוררים חשד, ואף יותר מכך, שהחקירה מנוהלת בצורה מרושלת בשוגג או חלילה במכוון", האשים סמוטריץ' וחתם, "אבקש באופן בהול עוד היום להפגש אתך עם נציג מטעם המשפחה ולקבל תשובות היכן הדברים עומדים והאם החקירה מתנהלת כיאה לחקירת תיק חמור שכזה. לתשובתך הבהולה אודה"