השבוע במסגרת "סופ"ש עם שיר", מחדשת המוזיקאית אודהליה ברלין את שירו המרגש של אהרן רזאל, "כי איך אעלה אל אבי", ומסבירה מדוע:

כשהייתי בתיכון ׁ(לפני כמה שנים טובות) - הייתי גרופית אדוקה של זמר צעיר וכמעט אלמוני (בזמנו) בשם אהרון רזאל. הדבקתי בהערצה את חברותיי לכיתה, וככה היינו עוברות מהופעה להופעה שלו ואפילו פעם הזמנו אותו לקבלת שבת באולפנא שלנו. באחת מההופעות האלו שר אהרון את השיר "כי איך אעלה אל אבי", שמילותיו לקוחות מפרשת השבוע.

לפני שיוסף מתוודע לאחיו - הוא "בודק" אותם כשהוא מבקש לאסור לכאורה את בנימין אחיו הצעיר. יהודה ניגש ליוסף ומבקש ממנו שיאסור אותו במקום את בנימין. כחלק מטיעוניו, הוא מביא את מצבו של אביהם הזקן יעקב ואת דאגתו לבנו ואומר: "כי איך אעלה אל אבי והנער איננו איתי?"

אהרון רזאל פירש זאת באחת ההופעות במשפט שנחרט בזכרוני עד היום: בבוא יומנו - עם מה נעלה למעלה? האם הילד והנער שהיינו עודנו איתנו או שאיבדנו אותו עם השנים?

שני מקרי מוות קשים התרחשו השבוע בסמיכות - אסתר הורגן ז"ל שנרצחה בעת ריצה ביער ריחן, ואהוביה סנדק ז"ל שנהרג בתאונת דרכים אחרי מרדף של המשטרה. כל מוות הוא קשה, ומוות בטרם עת ובנסיבות כל כך טרגיות על אחת כמה וכמה. בצורה נקיה, בלי להיכנס לפוליטיקה או לנסיבות, אני רוצה להקדיש את השיר השבוע לשתי המשפחות השכולות.

בתקווה שנדע למצוא את הכוחות לעלות מכאן הלאה, כי איך נעלה - ואתם אינכם.

כזכור, זכה השבוע אהרן רזאל בפרס השר להשכלה גבוהה ע"ש אורי אורבך, על פועלו בתחום המוזיקה היהודית המתחדשת. את השיר "איך אעלה אל אבי" הלחין לפני כ-20 שנה לאלבומו הראשון, ומאז נוספו אליו עוד 10 אלבומים. "רזאל הוא אחד מאלו שהתווה את המוזיקה היהודית אל המקום המכובד שבו היא נמצאת היום", נכתב בנימוקי השופטים.