כמו דרקון, רק בלי כנפיים
כמו דרקון, רק בלי כנפיים צילום: iStock

הטבע לא מפסיק להפתיע. לפעמים מדובר בזריחה יפה או בציפור מדהימה, ולפעמים זה דיונון ענק בגודל של בניין ארבע קומות. ריכזנו עבורכם את החיות המפחידות בעולם ואנחנו מקווים שהם לא יפתיעו אתכם בקרוב.

דרקונים אמיתיים

החיה הענקית הזו היא ככל הנראה אחת החיות המפחידות והמסוכנות ביותר שקיימות בכדור הארץ. דרקון הקומודו הוא הלטאה הגדולה ביותר בעולם, והיא מסוגלת לאכול גם חיות גדולות במיוחד כמו חזירים, קופים ואפילו ג'מוסים. הנשיכה שלהם לא רק עוצמתית אלא גם ארסית והם מסוגלים גם לטפס לגבהים במידת הצורך. למזלנו, הדרקונים חיים רק באי קומודו באינדונזיה ככה שלא תצטרכו לדאוג מהם בזמן הקרוב.

בגובה שלוש קומות

גם הדיונון הענק אולי נראה מפחיד, אבל בפועל כמעט ולא פוגע בבני אדם. כמו חיות אחרות באוקיינוס, ככל שהדיונונים חיים בעומק האוקיינוס כך הם גדולים יותר. בעבר כבר נמצאו דיונוני ענק בגודל של כ13 מטרים, כאשר יש גם מי שחושב שהגודל העצום שלהם היווה השראה למפלצת ה"קראקן" המיתולוגית. למזלנו, בניגוד למפלצת המיתולוגית, דיונוני הענק המפחידים באמת נמצאים רק בעומק הים וכנראה שנסתפק לראות אותם בעיקר מבעד למסך.

עכביש פלישתי

גוליית אוכל הציפורים לא נשמע בדיוק כמו שם של עכביש, אבל מצד שני כנראה שלא ציפיתם לעכביש בגודל הזה. למרות שהעכביש הענק כמעט ולא אוכל ציפורים, הגודל שלו בהחלט מאפשר לו לצוד ציפורים קטנות, והוא אוכל בקלות עכברים או עטלפים. שערות דקיקות שעל גוף העכביש מאפשרות לו להבחין בחיה שזזה לידו ולתקוף אותה בפתאומיות. למרות גודלו המפחיד, העכביש כמעט ולא יכול לפגוע בבני אדם, גם שנראה שעדיין לא מומלץ להסתובב לידו יותר מדי.

רעל מקפץ

צפרדע החץ הזהובה נשמע כמו שם של צפרדע נחמדה, אבל מדובר באחת החיות המסוכנות בעולם. נגיעה קלה בצפרדע עלולה לגרום לה להיבהל ולהשתמש ברעל קטלני במיוחד כהגנה עצמית. כמה טיפות מהרעל שנופלות על עור אנושי עלולות לגרום להפסקת הלב תוך דקות ספורות. אבל יש גם צד חיובי לצפרדע הרעילה- חוקרים בשנים האחרונות הצליחו לייצר מהרעל שלה משככי כאבים יעילים במיוחד, שמעלימים את הכאבים אבל משאירים את האדם בחיים.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו