גדי איזנקוט
גדי איזנקוט צילום: Flash90

פרשן עיתון "הארץ" יוסי ורטר מספר היום (שישי) בטורו השבועי על האפשרויות הניצבות בפני הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט השוקל ברצינות להתמודד בבחירות לכנסת ה-21 אך עדיין לא החליט באיזו מסגרת פוליטית.

ורטר מספר כי לפני כמה ימים נערך פאנל בזום בהשתתפות שלושה נציגים מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, ושלושה מהמכון למחקרי ביטחון לאומי. כל אחד מהמשתתפים הציג את עצמו. "גדי איזנקוט", אמר החוקר הבכיר מטעם ה־INSS, "אני רמטכ"ל לשעבר, שהולך לעשות את הטעות הבאה".

לדברי ורטר, על אף שהכנסת כבר פוזרה ונקבע תאריך לבחירות, איזנקוט ממתין לראות כיצד המפה מתעצבת ובאיזו תצורה השחקנים מסתדרים. "הבעיה היא שגם הוא שחקן, אפילו מרכזי, ויש מי שמצפים למוצא פיו. מעין מבוי סתום שכזה שיצטרך להיפרץ.

"הקמת מפלגה עצמאית כבר אינה תרחיש סביר. אבל אם זה עוד על הפרק, הוא יכול להמתין עד סמוך להגשת הרשימות. אם בכוונתו להצטרף למסגרת קיימת, המעשה הצפוי והנכון יותר, כמה זמן הוא יכול למשוך את ההחלטה? קצת לא הוגן כלפי המחזרים הלהוטים. חלקם מבינים שהבונבוניירות שלהם כבר הושלכו לפח. הוא לא יפיח חיים בכחול לבן, שמפרפרת על מיטת חוליה. הוא לא יצטרף לרשימת שמאל, כלומר רון חולדאי גם אאוט".

ורטר מתאר כי גם נפתלי בנט חיזר נמרצות. "אבל החלטתו של יו"ר ימינה לדבוק במשענת הסמוטריצ'ית המשיחית וההומופבית הדירה הלכה למעשה את הרמטכ"ל הממלכתי, שנושא על גבו הציבורי צלקת גדולה בדמות פרשת אלאור אזריה. הקנדידטים היחידים שנותרו הם גדעון סער ויאיר לפיד. או אף אחד''.