המוטציה החדשה מתפשטת בעולם

ביפן התגלו חמישה מקרי הידבקות במוטציה החדשה, בסינגפור וצרפת מקרה ראשון, ובניגריה התגלתה גרסה חדשה של הנגיף.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"א בטבת תשפ"א

המוטציה החדשה מתפשטת בעולם-ערוץ 7
קורונה
צילום: ISTOCK

המוטציה החדשה של נגיף הקורונה ממשיכה להתפשט ברחבי העולם, למרות הסגר והמגבלות שכוללות גם כניסת תיירים ממדינות אחרות.

ביפן התגלו בימים האחרונים חמישה מקרי הידבקות בגרסה החדשה של נגיף הקורונה, וכלי התקשורת ביפן דיווחו כי החמישה הם אזרחים מקומיים שחזרו לאחרונה מבריטניה.

בשבועות האחרונים נרשם מספר גבוה יחסית של הידבקויות ביפן עם מעל 3000 נדבקים ביום והממשלה דחקה באזרחים להישאר בבית עם פתיחת חגיגות השנה החדשה. גם בצרפת נרשם מקרה ראשון של הידבקות במוטציה החדשה של נגיף הקורונה, כאשר על פי התקשורת הצרפתית מדובר בתושב העיר טור במערב המדינה שחזר לפני כשבוע מביקור בלונדון. בגופו התגלה הנגיף החדש למרות שהוא לא פיתח תסמינים.

גם בסינגפור התגלה המקרה הראשון של הנגיף בגרסתו החדשה. על פי הרשויות בסינגפור מדובר בצעירה בת 17 שלמדה בבריטניה ונכנסה לסינגפור ב-6 בדצמבר כאשר היא נושא את המוטציה B117 שנמצאה בבריטניה.

"הצלחנו לבודד את המקרה הזה כך שלא יהיו עוד הדבקות", נמסר ממשרד הבריאות בסינגפור. עוד 11 נבדקים נוספים חשודים כי הם נושאים את המוטציה החדשה וכעת ממתינים לתוצאות הבדיקות שלהם. בינתיים טוענים בניגריה כי התגלה זן נוסף של נגיף הקורונה במדינה. מנהל המכון לבקרת מחלות באפריקה, ג'ון נקנגאסונג, אמר כי מדובר ככל הנראה בזן חדש לחלוטין של הנגיף.

"זהו זן נפרד מהשרשרת בבריטניה ובדרום-אפריקה. אנו צריכים עוד מעט זמן, עדיין מוקדם מאוד לקבוע מהו הזן החדש ועד כמה הוא מדבק", אמר נקנגאסונג.

ברוסיה החמירו את ההגבלות על המגיעים מבריטניה, והם יידרשו להיכנס לבידוד של שבועיים, לאחר שמוקדם יותר רוסיה עצרה לחלוטין את הטיסות מבריטניה ואליה.