ח"כ יצחק פינדרוס
ח"כ יצחק פינדרוסצילום: חזקי ברוך

ח"כ יצחק פינדרוס ממפלגת "יהדות התורה" הגיע בסוף השבוע לביתם של משפחת הנער אהוביה סנדק ז"ל ביישוב בת עין.

ח"כ פינדרוס ישב וניחם את בני המשפחה, ביציאתו מהניחום קרא לחקירת המקרה ע"י גוף חיצוני, "מה שהיה שם על הכביש זה פשע שצריך להיחקר ולהיבדק ע"י גוף חיצוני, ולא ע"י מי שאמון על עצמו. זה לא קורה בשום מקום בעולם שגוף בודק את עצמו, צריך גוף חיצוני שיבדוק בדיוק מה היה שם, זה קודם כל".

עוד הוסיף כי "צריך לדעת שדם יהודי לא הולך לשווא, דם יהודי צריך ליישב את הארץ, לחזק את הארץ ולבנות את ארץ ישראל".

בתוך כך, ח"כ בצלאל סמוטריץ' העביר בשבוע שעבר ביקורת חריפה מעל דוכן הכנס על התנהלות ימ"ר ש"י "המקרה הוא אירוע טרגי וחמור מאד עם תוצאה בלתי מתקבלת על הדעת שחייב להיחקר. השוטרים שהיו מעורבים באירוע לא נעצרו וספק אם נחקרו. אני חושש שיהיה מי שינסה לטשטש ולטייח ולא להגיע לחקר האמת, וכבר היו דברים מעולם" אמר והוסיף כי "לא בטוח שסתם משטרת ישראל ביקשה למנוע ממנו לממש את תפקידו ולהגיע לזירה".

כמו כן, קרא ח"כ סמוטריץ' לסגור את ימ"ר ש"י ואמר כי "ההתייחסות לנוער הזה ביהודה ושומרון כטרוריסטים זו שחיתות מוסרית".

הערב (מוצ"ש) המחאות על הרג הנער צפויות להימשך. הפגנות יערכו בנתניה, הרצליה ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. ההפגנה המרכזית תתקיים בירושלים בשעה 20:00 מול המשרד לביטחון פנים בסמוך למטה הארצי של המשטרה, המפגינים יקראו במקום להקים ועדת בדיקה חיצונים שתחקור את התנהלות מחוז ש"י למתיישבים ובפרט את הרג הנער בידי בלשים מימ"ר ש"י.

בשבוע שעבר נעצרו מעל 200 מפגינים במחאות מידי ערב ברחבי הארץ. עורכי הדין של ארגון חוננו ייצגו בבתי המשפט בעשרות דיונים שונים את המפגינים והמוחים.