ארגון השומר יו"ש הוקם בשנת 2013 מתוך התעוררות אזרחית, במטרה להשיב ולחזק את הביטחון האישי והכלכלי לחקלאים, מתוך הבנה ששמירת אדמות המדינה היא משימה לאומית והיא המשימה של כולנו.

הארגון נותן סיוע לכ- 45 חוות כשמתוכן 35 חוות רק באזור יו"ש. במיקומים אסטרטגיים למדינת ישראל. הוא מונה כ- 500 מתנדבים קבועים ועוד אלפי מתנדבים לא קבועים שמגיעים לסייע מידי יום ושומרים על מעל 200 אלף דונם אדמות מדינה. בארבעת החודשים של הסגר הראשון הם קיימו 11,000 ימי התנדבות.

את תוצאות עבודת הקודש של פעילותו של הארגון ניתן לראות כמעט בכל יום עם פריחתה חסרת התקדים של החקלאות היהודית ביו"ש ועם ירידה של למעלה מ- 90% בגניבות וההצתות.

בואו להיות שותפים ולעזור למתיישבים להמשיך במשימתם הלאומית ולשמור על אדמות המולדת ולמנוע את הרצח הבא >>>

חקלאי יהודה ושומרון - שומרי הגבולות שלנו, מתמודדים מידי יום ביומו עם אירועי טרור, גניבות, הצתות ופלישות לאדמות המדינה.

בקיץ האחרון היו למעלה מ- 400 הצתות מכוונות ברחבי יהודה ושומרון. ההצתות המכוונות הן המלחמה השקטה. החוות סובלות מידי שבוע מהצתות שגורמות נזק עצום לרכוש ולשטחי מרעה. השבוע, שלישי, 22.12.20, הוצת הדיר בחוות 'נווה אורי' שממוקמת על אדמות מדינה בתוך הכפר ג'אלה, והוקמה לזכר אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה באכזריות.

בתקופה האחרונה, הארגון נמצא בסכנת סגירה, כל מי שארץ ישראל חשובה לו, לתרום ולסייע למען החקלאים ששומרים על אדמות מדינה ומונעים את הרצח הבא.

"אנחנו החקלאים, אנחנו חיים על הקצה" מסביר אחד החקלאים "אנחנו השקענו בדיר שלנו 100,000 ₪, אם מציתים לנו את הדיר אנחנו נקרוס והערבים יודעים את זה ומחכים להזדמנות שלא יהיה שומר בסביבה, לכן אני דואג שהשומר יו"ש לא יוכלו לבוא ולעזור בשמירה"

יהושפט שירה תור חקלאים בחוות מעון שמספרים: "ארגון השומר יו"ש תמיד לצידנו. בשמירות של החורף הקרים, ובעזרה בציוד חיוני לביטחון ושמירה על אדמות הארץ".

בואו להיות שותפים ולעזור למתיישבים להמשיך במשימתם הלאומית ולשמור על אדמות המולדת ולמנוע את הרצח הבא >>>