סול שוורץ, חני ינאי
סול שוורץ, חני ינאי צילום: באדיבות המצולמת

כחצי שנה אחרי ששלושה עמודי אינסטגרם שונים החלו לסקר במרץ את חדשות הרכילות של המגזר הדתי והחרדי, הערב (מוצאי שבת) מנהלי כל העמודים נחשפים.

מנהלי העמודים "דוסלבס", "דתיים ברשת" ו"הרבנית של האינסטגרם" התראיינו לתכנית "ערב טוב עם גיא פינס" על תופעת החדשות הצהובות במגזר הדתי וחשפו את זהותם, חלקם בפעם הראשונה. התכנית תשודר הערב.

סימי הרשקופ, מי שעומדת מאחורי עמוד האינסטגרם "דוסלבס", אמרה בשיחה עם ערוץ 7 כי "זה בעצם עמוד אינסטגרם-חדשות, הכי חם ועדכני במגזר הדתי".

מי שהיו הראשונים להקים עמוד אינסטגרם שיסקר את חדשות הרכילות במגזר, בתחילת חודש מאי 2020, הם מספר אנשים שטרם מוכנים לחשוף את זהותם, אך הערב מנהלות העמוד נחשפות.

סול שוורץ וחני ינאי, שתיהן בלוגריות אינסטגרם וותיקות, הן מנהלות הדף "דתיים בידור" שבהמשך שינה את שמו ל"דתיים ברשת" והוא עומד היום על קרוב ל-10K עוקבים.

דתיים ברשת
דתיים ברשת צילום: מסך אינסטגרם

שוורץ סיפרה לערוץ 7 כי כבר כשהן פתחו את העמוד הן ידעו שיהיה לתוכן הזה ביקוש. "הצורך בעמוד כזה נולד מזמן. ידענו שיעופו עליו", אמרה.

דוסלבס
דוסלבס צילום: מסך אינסטגרם

מספר שבועות אחר כך קם הדף "דוסלבס" העומד על למעלה מ-16K עוקבים ומנוהל, כאמור, על ידי סימי הרשקופ. "אתה שואל אותי האם חשבתי שהפרויקט יגיע לממדים כפי שהוא היום? אענה לך שלא", אמרה. "מה שכן, לו חשבתי שאין פוטנציאל לדבר המדהים הזה שהקמתי, לא הייתי מתחילה".

סימי הרשקופ
סימי הרשקופ צילום: באדיבות המצולמת

אחרון חביב בשלישיית עמודי חדשות המגזר הוא העמוד "הרבנית של האינסטגרם" העומד על למעלה מ-13K עוקבים והוא הוקם לקראת סוף חודש יולי 2020.

מנהלי העמוד נחשפו לפני מספר שבועות, ראשונים מבין מנהלי שלוש העמודים. שני המנהלים מאחורי "הרבנית של האינסטגרם" הם העיתונאים יוני קדם ואיציק אוחנה.

הרבנית של האינסטגרם
הרבנית של האינסטגרם צילום: מסך אינסטגרם

והחזון? "החזון הוא לשבור את תקרת הזכוכית ולקרב בין העם שלנו. ולבורא עולם", אמרה שוורץ מ"דתיים ברשת".

הרשקופ מ"דוסלבס" גם מבקשת אחדות. "החזון הוא שהמערכת הזאת אכן תגרום לאחדות בעם, אחדות בין המגזרים, ולא משנה הרקע. בסוף כולנו עם אותו לב פועם וחם, שרוצה ויכול להכיל את השני. אני מוכרחת לציין שאני אכן רואה מידי יום את החזון הולך ומתממש לנגד עיניי, וזה ממלא אותי בשמחה אינסופית".