מעצרים ואלימות בהפגנת הימין בירושלים באדיבות המצלם

כאלפיים בני אדם הפגינו הערב (מוצאי שבת) מול המטה הארצי והמשרד לביטחון פנים בירושלים במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

המפגינים קוראים לשר אמיר אוחנה להקים ועדת חקירה חיצונית לחקירת התנהלות ימ"ר ש"י. להפגנה הגיע אביה של אורי אנסבכר הי"ד שנרצחה ביער ירושלים שהצטרך לקריאה.

המכת"זית של המשטרה החלה בשלב מסוים לפעול במקום והתיזה גם לעבר מאות המפגינים במתחם המאושר.

הפעלת המכתזית במחאה מול המטה הארצי בירושלים דביר דהרי

המשטרה מסרה כי באחד המקרים נעמד מפגין יחד עם עגלה ובה תינוק אל מול מכת"זית המשטרה ולא נענה לקריאת השוטרים לזוז מדרכה בשל הסיכון במעשיו, בדגש לתינוק שבעגלה. לאחר שלא נענה מספר פעמים, הוא נעצר והתינוק הועבר לאמו שנכחה במקום.

המשטרה מסרה כי אחד עשר שוטרים נפצעו מאבנים במהלך ההפגנה. בעקבות המחאה נסגרו צירי התנועה הסמוכים למטה הארצי. 21 מפגינים עוכבו או נעצרו לחקירה. "משטרת ישראל פועלת להשבת הסדר במקום באמצעים השונים".

עימותים במחאה בעקבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל יהודה יפין

גם בנתניה מפגינים מאות בני אדם במחאה על מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי.

בהפגנה נאם חבר הכנסת אריאל קלנר, "יום יום שעה שעה ישנם זריקות אבנים ובקבוקי תבערה מהצד הערבי ודבר לא נעשה בעניין. נוער הגבעות אינו אויב. המשטרה מימי שי ניצן רודפת מתיישבים ותופרת תיקים לראש הממשלה. אני מתחייב שלא אשתוק בעניין עד שהמקרה הזה ייחקר והיחס של המשטרה לנוער הגבעות ישתנה".

גם הרב יהודה שלוש מרבני העיר נתניה נשא דברים "אנחנו לא לוקחים חלילה את החוק לידיים אך דורשים מהמשטרה למצות את החקירה בעניין".

המשטרה פועלת ביד קשה נגד המפגינים מול המטה הארצי

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט

יהודה פואה יו"ר ארגון זכויות האדם בצלמו, השתתף בהפגנה בנתניה "כל נער יודע שדבר ראשון בתאונה עושים סריקות לחפש נפגעים אבל את הבלשים זה בכלל לא עניין. ולא די בכך בסוף עוד מאשימים את הנערים במות חבריהם. לא ננוח ולא נשקוט עד שימוצה הדין עם הפוגעים. צדק לאהוביה סנדק".

צילום: דניאל גילו/TPS
צילום: דניאל גילו/TPS
צילום: דניאל גילו/TPS
צילום: דניאל גילו/TPS
צילום: דניאל גילו/TPS