השרה עומר ינקלביץ' ניחמה את משפחתה של אסתר הורגן: "תומכת במאמצים לחיזוק טל מנשה"

שרת התפוצות ניחמה את משפחתה של אסתר הורגן יחד עם ראש מועצת שומרון. "התשובה לתאוות הרצח של אויבינו צריכה להיות חיזוק היישוב".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בטבת תשפ"א

השרה עומר ינקלביץ' ניחמה את משפחתה של אסתר הורגן: "תומכת במאמצים לחיזוק טל מנשה"-ערוץ 7
עומר ינקלביץ' ובנימין הורגן
צילום: רועי חדי

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' (כחול לבן) הגיעה הבוקר (ראשון) לנחם את בני משפחתה של אסתר הורגן שנרצחה בפיגוע ביער ריחן הסמוך ליישוב מגוריה טל מנשה.

בנימין הורגן, בעלה של אסתר הי"ד, העלה בפני השרה את הבקשה להכפיל את הישוב כתשובה לרצח.

השרה ינקלביץ' הביעה את צערה ואמרה כי "התשובה לתאוות הרצח של אויבינו צריכה להיות חיזוק היישוב. הנושאים של מרכיבי הביטחון וגידול היישוב חשובים מאוד, אני תומכת במאמצים לקידומם ואסייע בהם בכל יכולתי".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהתלווה לינקלביץ' בביקור אמר כי "התפקיד של צה''ל הוא למגר את הטרור, לתפוס את המחבלים ולהעניק לתושבים ביטחון. ואילו התפקיד של המנהיגים הוא להרחיב את ההתיישבות היהודית במקומות כמו טל מנשה, התשובה שלנו צריכה להיות הכפלת היישוב טל מנשה עוד היום, זה מה שיוסיף אור למשפחה ואור לתושבים אחרי החושך שניחת עליהם ברצח המזעזע".

המחבל שרצח את אסתר הורגן ביער ריחן שבשומרון, שיחזר ביום שישי את הפיגוע הרצחני בזירה. הוא הודה שרצח את הורגן באמצעות סלע שאותו הטיח בראשה.

השב"כ התיר לפרסם ביום חמישי כי המחבל הגיע ליער דרך פרצה בגדר כדי לבצע פיגוע. לוחמי צה"ל מיפו את בית החשוד ברצח, שנמצא בכפר טורא שליד ג'נין.

אסתר הורגן נמצאה ללא רוח חיים ביער ריחן בלילה שבין ראשון לשני. היא הותירה אחריה בעל ושישה ילדים - שתי בנות וארבעה בנים. הקטן שבהם, בן 13, חגג בר מצווה רק לפני כשלושה חודשים.