מחאת הפלג הירושלמי בכביש מספר 4איתן אלחדז/TPS

מאות מפגינים הנמנים על 'הפלג הירושלמי' מקיימים הערב (ראשון) מחאה בכביש 4 ביציאה מהעיר בני ברק ומנסים לחסום את הכביש, בשל המשך מעצרו של תלמיד ישיבה שלא התייצב בלשכת הגיוס.

בעקבות המחאה, המשטרה חסמה את הכניסות לעיר בני ברק. 13 מהמפגינים נעצרו לאחר עימותים קשים עם שוטרים.

גם מכת"זיות שהובאו בניסיון לפזר את המוחים לא צלחו במשימה והמפגינים המשיכו לשבת על הכביש המרכזי ולמנוע את הנסיעה. הדבר גרם לעומס תנועה כבד מאוד באזור כולו.

מהמשטרה נמסר כי "שוטרי התנועה מכוונים את תנועת כלי הרכב לצירים עוקפים בשל עומס תנועה בציר ז'בוטינסקי בבני ברק ורמת גן לשני הכיוונים וברחובות אם המושבות, השומר ובן דוד בבני ברק וכן חסימה בציר גהה בשני הכיוונים".

"שוטרי מרחב דן פרוסים בצירים ומטפלים בהסדרי התנועה למען בטחון משתמשי הדרך וצמצום הפגיעה בשגרת התנועה. ציבור הנהגים מתבקש להישמע להנחיות ולהימנע מתנועה בצירים אלה".

ב'פלג הירושלמי' זעמו על המהלך שקומם עליהם את תושבי העיר בני ברק. "במקום לנרמל את הטיפול במפגינים (לפחות כמו בבלפור), וליישם בשטח את הביקורת החריפה שהוטחה לעברם בהפגנה האחרונה שהתקיימה בירושלים, הם בוחרים לנקוט בדרך בריונית ולקחת את כל תושבי העיר כבני ערובה - בניסיון ליצור זעם בקרב התושבים ולקבל רוח גבית להמשך הפעילות האלימה נגד המפגינים", נמסר.