יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'
יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' צילום: גילי יערי, פלאש 90

באיחוד הלאומי ממשיכים להתבסס כמפלגת הציונות הדתית ומחזקים את האחיזה בשטח הציוני דתי.

אחרי עיכובים בשל מגבלות הקורונה יצאה היום (ראשון) לדרך תכנית המנהיגות לנציגי הציבור במועצות המקומיות.

התכנית החלה עם מפגש של המחזור הראשון אליו נרשמו 50 נציגים מוניציפאליים של הציונות הדתית על כל גווניה מכל רחבי הארץ כשעוד עשרות רבות צפויים להשתתף במחזורים הבאים.

המפגש הראשון התקיים היום במתכונת זום בשל מגבלות הקורונה ועתידה להמשיך על פי כללי הקורונה בכפר המכביה תוך חלוקה לקפסולות.

תכנית המנהיגות הייחודית המצטרפת למסע הציונות הדתית אותו עורכים ראשי המפלגה בחודשים האחרונים, תעסוק בנושאים המקצועיים איתם הם מתמודדים בעבודתם ברשויות ותתן להם כלים מקצועיים להמשך וייעול העשיה הציבורית.

המפגש הראשון נפתח בדברי פתיחה וברכה של יו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ וח״כ אופיר סופר ולאחריהם שמעו הנציגים שתי הרצאות מקצועיות, הראשונה מפי עו״ד גיל ברינגר בנושא ״אצל מי עובד היועץ המשפטי לממשלה״ והשניה מפי רם בלינקוב, ראש אגף התקציבים ומנכ"ל משרד הפנים בעבר ויו"ר חברת נת"ע בהווה, על תקציב המדינה ותקציבי השלטון המקומי וקשרי הגומלין בין משרד הפנים לרשויות המקומיות.

במפגשים הבאים צפויים המשתתפים לשמוע הרצאות מפי מנכ״לית משרדי התחבורה והאוצר לשעבר קרן טרנר, אלירן טל, דובר עיריית חיפה, ישראל מלאכי גזבר מועצה אזורית מטה בנימין, ראש עיריית ירושלים לשעבר ח״כ ניר ברקת, רמ״ט שר הפנים לשעבר ח״כ משה ארבל ועוד.

יו״ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ׳ אמר למשתתפים כי "המפגש הזה מכנס שני דגלים בייצוג הפוליטי של הציונות הדתית. הראשון הוא החיבור בין המישור הארצי למישור המקומי ובין כלל החברים בכל הארץ. פוליטיקה ארצית שמנותקת מהשטח המקומי לא תצלח בשום פנים ואופן. כוחנו באחדותנו. כל אחד מאיתנו פועל בעיר שלו אבל הכח הוא הביחד שלנו. השני הוא החשיבות של עבודה בכלים מקצועיים. את הקומה הראשונה של האידיאולוגיה הערכים והנכונות לעבוד קשה יש לנו. ככל שנרכוש לעצמנו כלים יותר מקצועיים אנחנו נדע להביא תוצאות הרבה יותר טובות".

ח״כ אופיר סופר הוסיף, "העבודה המוניציפאלית היא חלק אינטרגלי בכל העבודה המפלגתית. אתם הסנסורים שדואגים שנעבוד אצלכם. תפעילו אותנו אצלכם בעיר. ככל שזה קורה יותר ככה אנחנו יותר מחוברים ואפשר להגיע לתוצאות יותר טובות. אסור שהקשר יווצר רק בעת משבר. ככל שהקשר רציף אז העבודה תהיה יותר אפקטיבית ויותר טובה. אנחנו לפני מערכת בחירות מורכבת ואין ספק שנצטרך את העזרה שלכם גם".

יהודה ולד, מנכ"ל האיחוד הלאומי, סיכם את הדברים. "הקשר בין הנציגות של המפלגה הציונית דתית בכנסת לבין הנציגים בשטח הינו מהותי וקריטי וחשוב לנו לחזק אותו ככל הניתן לכל נציגי הציונות הדתית באשר הם ברחבי הארץ. יש נציגים משמעותיים טובים איכותיים לציונות הדתית במונציפאלי – חברי מועצה, סגנים וראשי ערים. צריך לחזק יותר את הכוח, כולל מבחינת ראשי עיר. זה חלק מהאתגרים של מפלגה ציונית דתית וכמובן של המפלגה שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו