ליאו מסי פותח את הלב

בראיון רשמי ראשון וארוך מזה הרבה זמן, מספר ליאו מסי על הרצון שהיה לו לעזוב את ברצלונה בקיץ, איך זה לשחק בלי קהל בקורונה ועוד

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג בטבת תשפ"א

ליאו מסי פותח את הלב-ערוץ 7
ליאו מסי
צילום: רויטרס

"ברצלונה זה סיפור אהבה, מגיל צעיר, לקבוצה ולעיר. בכל מקרה, אי אפשר להכתים את כל הקריירה שלי. הכל פתוח, ונראה מה יהיה", את הדברים האלה אמר בראיון נרחב מאוד, גדול שחקני הכדורגל, הכוכב הארגנטינאי של ברצלונה, ליאו מסי.

מסי ניאות לקיים ראיון נרחב לרשת הטלוויזיה הספרדית, "la sexta", בה דיבר בפתיחות גדולה על הפרשה שהסעירה את עולם הכדורגל כולו בקיץ החולף כשהביע רצון לעזוב את ברצלונה, המשחק בתקופת הקורונה ועל מותו של ההשראה שלו ומי שראה בו כיורשו, גדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים, דייגו ארמנדו מראדונה.

אז מה עמד בבסיס הרצון שלו לעזוב את ברצלונה כולם כבר יודעים - היה זה נשיא המועדון המושמץ, ברתומיאו, שהודח מתפקידו בשל הסערה שהתחוללה בקיץ. כזכור, מסי כבר הודיע בקיץ למועדון שהוא רוצה לעזוב, כשהוא מיואש מההתנהלות של ההנהלה ורוצה לממש סעיף בחוזה שמאפשר לו להשתחרר בחינם. אחרי שהמועדון סירב ואיים שינקוט נגדו בצעדים משפטיים, מסי ירד מהדרישה והודיע שהוא נשאר. עד מתי? זו השאלה הגדולה.

"אני אוהב את ברצלונה. החולצה הזאת של ברצלונה היא כל הרגש שלי. ברצלונה היא חיי. המועדון הזה גידל אותי ואימן אותי כשחקן וכאדם. הוא נתן לי הכול, ואני גם נתתי הכול. יש לי יחסי אהבה איתו. אני משחק בקבוצה יותר מ-15 שנה, תמיד ניסיתי לתת את המיטב שלי למועדון ולאוהדים".

מסי לא מתחרט על הסערה שחולל בקיץ כשהביע את רצונו לעזוב, להפך, הוא שמח מכך, לא רק בשל ההדחה של הנשיא ברתומיאו אלא כי הוא חושב שהגיע הזמן לשינוי. "בששת החודשים לפני כן אמרתי לנשיא שאני עוזב. הוא אמר לא, ורציתי להפוך את זה לרשמי. תמיד אהיה אסיר תודה למועדון, אבל באותו רגע הרגשתי שהשלמתי את המעגל, שאני זקוק לשינוי ושאני צריך לצאת מכל זה. ידעתי שזו תהיה שנת מעבר, עם שחקנים צעירים, אבל רציתי להמשיך להיאבק על תארים, על ליגת האלופות, על אליפות. ואז התחילו כל הבעיות, עם הנשיא שהתחיל להעביר דברים כדי לגרום לי להיראות כמו האיש הרע בסרט".

"זו הייתה תחושה קשה, כי רציתי לעזוב את המועדון של חיי. גם המשפחה שלי לא רצתה לעזוב, הילדים שלי אמרו לי לא לעזוב, אבל באותו הזמן ככה הרגשתי", הודה מסי.

עוד טען מסי כי גם לדיבורים עליו היו השפעה גדולה על רצונו לעזוב. "אמרו עליי שאני בוחר מאמנים, חברים שלי.. זה משהו שמפריע לי. אנשים מאמינים להרבה דברים שמופיעים בטלוויזיה או בעיתונים. הם מאמינים שאני בוחר מאמנים או שחקנים, ואין דבר רחוק מהמציאות מזה. אני לא משחק בשביל להיות הטוב בעולם או שיגידו את זה. אני משחק כדי לתת את המיטב עבור הקבוצה שלי, בכל משחק. אני לא עושה את זה בשביל להראות לכולם".

מסי הודה כי רק עכשיו הוא מתאושש מהסערה הגדולה בקיץ החולף. "הייתה לי תקופה רעה מאוד אחרי עונת 2019/20 ואחרי כל מה שקרה בקיץ. הרגשתי ככה גם בפתיחת העונה הזאת. עכשיו אני מרגיש טוב, רעב, נרגש. אני יודע שהמועדון הזה עובר תקופה קשה, ברמה המקצועית של הקבוצה וברמה הכלכלית, וגם אם יהיה קשה לחזור למקום שבו היינו, אני עדיין מצפה בקוצר רוח לעתיד".

כשמסי מדבר על העתיד, הוא מדבר בין היתר על היום בו יחזרו האוהדים למגרשים, כמו בישראל ובעולם כולו, כך גם בספרד. "לשחק מול אצטדיון ריק זה נורא. זה הופך את הכול לשוויוני מאוד. זה לא אותו דבר להגיע לקאמפ נואו, ואין שם אף אחד. מה שחשוב זה רק לשחק בשביל חוזי הטלוויזיה והספונסרים. משחקים בשביל שיקולים כלכליים ולא בשביל המשחק. אבל אנחנו כן אוהבים לשחק ולהתאמן ועושים את זה".

עד כמה מסי אוהב את המשחק ושונא להפסיד? משחק ליגת האלופות מול באיירן מינכן אשתקד הוא הדוגמא הטובה ביותר לכך אותה מביא מסי. "אני אמוציונלי. ואני לא אוהב להפסיד. ה-8:2 היה קשה בגלל הצורה שבה הפסדנו. הייתה לנו עונה קשה, ואפשר להפסיד, אבל לא בצורה הזאת".

מי ששימש כל השנים עבור מסי השראה למשחק הוא לא אחר מאשר גדול שחקני הכדורגל בכל הזמנים וכוכב ארגנטינה הבלתי מעורער, דייגו ארמנדו מראדונה שמת בגיל 60 לפני כמעט חודשיים.

מסי סיפר איך נודע לו על מותו של האיש שהכתיר אותו כיורשו: "נודע על לי על מותו של דייגו מראדונה בהודעה שקיבלתי מאבא שלי. לא האמנתי. ידענו שדייגו לא במיטבו, אבל לא האמנתי שהוא מת. זה היה נורא, רגע מטורף. אני לא חושב על הלוויה כמו של מראדונה, אבל זה נורמלי מה שהיה בגלל מה שדייגו היה עבור ארגנטינה ומה שעשה עבורה. הטירוף סביבו היה טבעי, הגיע לו הכול".

והיה גם רמז על עתידו והמקום בו ירצה לשחק. "אין לי שום דבר עד סוף העונה. אני חושב רק על לסיים את העונה ולזכות בתארים. תמיד הייתה לי פנטזיה לחיות בארה"ב, לעבור את החוויה הזאת. אבל כרגע אני מרוכז בששת החודשים שנותרו, להיאבק על מה שאפשר לעשות ולא לחשוב על סוף העונה ומה יקרה, לא טוב בשבילי להגיד מה אעשה. כי אני לא יודע. לא יודע אם אעזוב, אבל אם כן, ארצה לעזוב בדרך הכי טובה עם אפשרות לחזור בעתיד. ברצלונה גדולה מכל שחקן".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il