"האמיני": האלבום החדש של אביטל כלפה

הזמרת אביטל כלפה מוציאה אלבום חדש ובועט, ועל הדרך מספרת מה זה עשה לה ולהליך הגירושין שהיא עוברת כעת

תגיות: אביטל כלפה
יערה וייס , י"ג בטבת תשפ"א

"האמיני": האלבום החדש של אביטל כלפה-ערוץ 7
עטיפת האלבום
צילום: יחצ
אביטל כלפה
צילום: באדיבות המצולמת

האמיני אלבום הבכורה של אביטל כלפה יוצא לאור, והוא חי, מרגש ובועט. "כל המחסומים עוד ייפרצו, כל הקליפות עוד ייעלמו, האמיני בו-בך", היא שרה ברגש ובעוצמה מתפרצת את הלחן הלא שגרתי שחיברה.

"כשכתבתי את השיר הזה חשבתי שזה לה' ", משתפת כלפה. "קראתי לו בהתחלה 'געגועים לנבואה', כי אחרי שעברתי רב ועוד רב, וקיבלתי 'לא' ושוב 'לא' לגבי שירת נשים, ונמנעתי מלהמשיך לחפש כי לא הצלחתי לאזור כוחות - נבואה נשמעה כמו אחלה פתרון הגיוני".

"אבל כשקיבלתי את ה'כן' שנה אחרי ההקלטה הזו, הבנתי שזה בכלל לא מה שחיפשתי בשיר הזה. הבכי שבכיתי באולפן של ציטרין (אלדד ציטרין, מפיק מוזיקלי, י.ו.) היה עמוק הרבה יותר מכל סוגיה הלכתית. זה היה בכי של 12 שנים, אולי בכי שבכלל זרם לי בדם. הוא היה בקשה לבית, בקשה לאפשר לעצמי את מעיין האהבה שחסמתי בפניי", אומרת כלפה הנמצאת כאמור בהליכי גירושין מבעלה.

את האלבום, על אף משבר הקורונה, החליטה להוציא בכל זאת, לאחר שהוציאה מתוכו שלושה סינגלים. "השירים האלו היו התדר הכי פנימי שלי בשנים אלו", היא אומרת על ה'קרש' שהציל אותה. "הם הדבר היחיד שהחזיק אותי למעלה, ומה שנתן לי את הכוח לעבור מסע שהיה רצוף פחדים ותהומות".

עטיפת האלבום
צילום: יחצ

היא תושבת עלי לשעבר, דתיה ואם לארבעה. לאחרונה, בצעד אמיץ, שיתפה ברשתות שהיא בעיצומו של הליך גירושין שהחל בסגר השני. "אני בוחרת להכניס אהבה לחיי אחרי שנים בהם העיקר היה חסר מן הלב. בית שרוף נשרף, אפשר לברך מזל טוב", כתבה במפתיע.

על ההחלטה להוציא את האלבום עכשיו, בימי הקורונה, אומרת כלפה: "האלבום היה אמור לצאת במאי, אך הקורונה שינתה את התמונה. ברגע אחד הגיע הסגר הראשון ועצר את כל הפעילות שלי. אבל הבנתי שזה הציל אותי", היא מתוודה.

"הייתי בדהירה לקראת אלבום, חזרות והופעות, כשבבית אני בשיא המשבר. הקורונה אפשרה לי לסיים את התהליך שהאלבום התחיל בעיניי, והוא תהליך השיבה לעצמי. לאחר שנים של זוגיות מכבה ולא מדויקת שהדחקתי הצידה, שמתי הכול בצד והתמקדתי פנימה".

"זה לא אלבום רגיל", מודה כלפה, שבין שיריה נמצא גם השיר "אג'נדה", רווי המסרים והשפות.

כלפה לא חוששת להביא גוונים שונים אל היצירה ומשלבת פופ ואפילו אופרה - לתוך יצירה אחת. היא כותבת על החיים, על שירת נשים, על החברה ועל אלוהים בכנות ובעדינות נדירה. יש לה מה להגיד, היא לא חוששת לגעת בפצע, או שתשמעו ממנה דווקא את הלא מובן מאליו וזה עדיין ישמע עדין ומדויק.

"אני מרגישה חזק בבטן שלא עברתי את זה סתם, שאני שליחה, ושאולי יש לשירים האלו את הכוח לעבור את זה גם איתכם, היכן שתהיו", היא אומרת. "אני מאמינה בכם, ומאמינה בכוח של המוזיקה לרפא, לחבר, להפגיש, להפתיע אותנו, ומקווה שהמוזיקה שלי תהיה פתח לעוד נשים לעבור עם עצמן מסע חוצה גבולות כפי שהמוזיקה עשתה עבורי."

ב14 לינואר יתקיים מופע להקה דיגיטלי לרגל השקת האלבום.