לילה היסטורי בליגת ה-NBA

דאלאס מאבריקס עשתה היסטוריה כשהביסה את לוס אנג'לס קליפרס בתוצאה 124:73. במחצית עמד ההפרש על 50 נקודות ששבר שיא בן 30 שנה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג בטבת תשפ"א

לילה היסטורי בליגת ה-NBA-ערוץ 7
דונצ'יץ', עשה היסטוריה
צילום: רויטרס

היסטוריה בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA. ב-1991 קבעה גולדן סטייט, לימים אלופת ה-NBA, שיא היסטורי כשירדה להפסקת המחצית עם יתרון בן 47 נקודות על יריבתה סקרמנטו. אף אחד לא האמין שיום אחד גם השיא הזה יישבר.

משחקי פתיחת העונה של ליגת הכדורסל הטובה בעולם תמיד היו מפתיעים, לא צפויים וכאלה שנכנסו לספר דברי הימים של כל חובב כדורסל וספורט באשר הוא. עם זאת, אף אחד לא ציפה למה שקרה הלילה (בין ראשון לשני) במשחק שפתח את המחזור בן העשרה משחקים, מחזור מספר 3 של ליגת ה-NBA.

היה זה במשחק בין לוס אנג'לס קליפרס לדאלאס מאבריקס. מה שהחל עם פיגור דו-ספרתי גדול של הקבוצה המארחת מלוס אנג'לס בתוך שש דקות מהפתיחה, הגיע במהרה ל-43:13, המשיך ל-56:16 ונגמר עם היסטוריה גדולה כשלוח התוצאות הראה הפרש בן 50 נקודות בירידה להפסקת המחצית עם 77:27 מהדהד ומדהים.

אז נכון, המשחק כמו כל המשחקים בעולם התקיים ללא הקהל המקומי שדוחף, ולוס אנג'לס עלתה ללא אחד משני הכוכבים קוואי לאונרד, אבל גם אלה לא מהווים תירוץ לחולשתם של הקליפרס שפתחו את העונה עם שני ניצחונות - על דנבר ועל היריבה העירונית והאלופה לייקרס.

ההפרש הגדול במחצית שבר שיא היסטורי בן 30 שנה בו החזיקה גולדן סטייט, ו-50 נקודות ההפרש הערב הן הפרש הנקודות הגבוה ביותר בהיסטוריה במחצית אחת בעידן שעון הזריקות שהחל ב-1954/55.

עד כמה הקליפרס היו גרועים במחצית הראשונה? אלה סיימו את המחצית הראשונה עם 24 אחוז בלבד מהשדה, 5 אחוז בלבד מחוץ לקשת כשקלעו זריקת אחת מתוך 19 ניסיונות ומסרו שלושה אסיסטים בלבד. ועוד לחשוב שזו נחשבת לאחת הקבוצות החזקות והמסקרנות ביותר בליגה.

אגב, גם הורדת הקצב במחצית השניה מצידם של שחקני דאלאס לא עזרה לקבוצה המקומית מקליפורניה, כאשר שש דקות לסיום המשחק תפח שוב ההפרש וקפץ ל-57 נקודות עם 120:63.

בסופו של דבר המשחק נגמר בניצחון ב-51 נקודות הפרש, עם 124:73 שהוא הניצחון הכמעט הכי גדול של דאלאס והתבוסה הקשה ביותר בתולדות הקליפרס.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il